Komentāri

Pēc Ēnu dienas LNT Ziņu dienestā Kuldīgas Centra vidusskolas 10. klases skolniece Loreta atzīst: ”Tas ir diezgan interesants process, kas var būt arī kā izklaide!”

””Ēnojot” kopā ar LNT Ziņu reportieri, pirmo reizi biju valdības namā, kurā tika filmētas un intervētas vēl arī citas ”ēnas”, kas šogad ”ēnoja” ministrus un pat Ministru prezidenti,” par Ēnu dienu LNT Ziņu dienestā stāsta Loreta Sokolovska, Kuldīgas Centra vidusskolas 10. klases skolniece.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Foto: Uldis Āboliņš, LNT Ziņas

Foto: Uldis Āboliņš, LNT Ziņas

”Arvien dzirdams, ka jaunieši vidusskolas vecumā nevar izvēlēties, ar kādu amatu turpmāk saistīt savu dzīvi. Es nemācos Rīgā, tāpēc nezinu, kā tas notiek te, bet manā pilsētā skolotāji par visām varītēm cenšas noturēt skolēnus savā skolā,” atzīst Līva Ozola, Salaspils 1. vidusskolas 9. klases skolniece. Viņa pauž, ka LNT Ziņās esot uzzinājusi, ”kā top tas, ko vakarā redzam ziņās” un iesaka katram savas nākotnes profesijas izvēlē ”domāt ar savu galvu”.

”Es vēlējos “ēnot” LNT, jo man vienmēr ir šķitis, ka nākotnes profesiju saistīšu ar kaut ko radošu, nevis sēdēšu ofisā un strādāšu no 9 rītā līdz 5 vakarā ar sausiem papīriem,” saka Līga.

Foto: Uldis Āboliņš, LNT Ziņas

Foto: Uldis Āboliņš, LNT Ziņas

”Mūsdienās jaunieši bieži vien nezina, ko darīs nākotnē, tāpēc es domāju, ka Ēnu dienas ir nepieciešamas, lai vairāk saprastu, kā notiek šis darba process. Tā ir iespēja sev pierādīt, vai tava izvēlētā profesija ir tev nepieciešama,” pauž kuldīdzniece Loreta.

”Vienas dienas laikā var iegūt varbūt ne pilnīgu, bet visnotaļ krāšņu iespaidu par profesiju, kuru esi izvēlējies. Kāpēc gan neizmantot, izdevības, ko Tev sniedz?” viņa piebilst.

Skaties video un uzzini, kā Ēnu dienā veicās skolēniem!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl