Darbinieku skaita samazināšana un izmeklētāju algu celšana – policija sola reorganizēt savu darbu

1 komentārs
Darbinieku skaita samazināšana un izmeklētāju algu celšana – policija sola reorganizēt savu darbu
EMĪLS DESJATŅIKOVS, F64

Otrdien, 11. jūnijā, valdība akceptēja jauno Valsts policijas reformu plānu, – tas paredz gan policijas funkciju un štata vietu skaita pārskatīšanu, gan izmeklētāju algu celšanu. Algu paaugstinājumam gan ik gadu būtu nepieciešami vairāki miljoni eiro.

Līdz nākamā gada beigām ir paredzēts samazināt policijas darbinieku skaitu. Kopumā darbu varētu zaudēt vairāk nekā 600 policijā strādājošo. “Bet tur nav policistu skaita samazinājums, un mērķis ir esošos naudas līdzekļus izmantot efektīvāk, gādāt ar iedzīvotāju drošību un valsts drošību kopumā,” norāda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

Reorganizācija arī paredz ieviest tādu kā universāla policista principu, kas gan reaģētu, gan izmeklētu, gan nodarbotos ar prevenciju. Tāpat policija plāno drošības sargāšanā iesaistīt iedzīvotājus.

“Iekšlietu ministrijai esmu jau uzdevis sagatavot grozījumus likumdošanā, kas attiecas uz dzīvojamo māju apsaimniekošanu, lai paredzētu iekšējā drošības fonda uzkrājumu, kas palīdzētu veidot tehnoloģiskos risinājumus, – kameras. Mums ir jāstrādā pie vienota kameru tīkla izveides,” skaidro iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”).

Jaunajā plānā arī rosināts veikt izmaiņas atlīdzības sistēmā – palielināt policijas izmeklētāju algas. Tas ik gadu no budžeta prasītu gandrīz astoņus miljonus eiro. Daļu līdzekļu varētu gan iegūt no policijas štata vietu samazinājuma.

“Šis jautājums nav tikai mans lēmums. Ir sarunas ar premjeru, koalīcijas partneriem, jāvērtē ir prioritāte. Izmeklētāju alga šobrīd ir neadekvāti zema. Tā ir jāpiesaista rajona prokurora darba algai, kas ir aptuveni 2600 eiro pirms nodokļu nomaksas,” norāda Ģirģens.

Turpmāk ir paredzēts arī atteikties no tādām policijai neraksturīgām funkcijām kā objektu apsardze, konvojs, ielu slēgšana, pavadīšanas pašvaldību un komersantu rīkotos pasākumos. Likumsargi apņēmušies savā darbā ieviest modernas ierīces, piemēram, sejas atpazīšanas tehnoloģijas.