Darbinieki Latvijā biežāk jūtas kā instrumenti, nevis kā vērtīgs resurss

1 komentārs
Darbinieki Latvijā biežāk jūtas kā instrumenti, nevis kā vērtīgs resurss
Foto: LETA

Darbinieki Latvijā biežāk jūtas kā instrumenti, kurus nolieto un var izmest, nevis kā vērtīgs resurss, liecina biedrības Organizāciju labklājības institūts organizētā interneta aptauja.

Tikai 22% respondentu atzinuši, ka darba devējs viņus uzskata par vērtīgu resursu. Tikpat daudz aptaujāto darba vietā pilnībā jūtas kā instrumenti, ar kuriem rīkojas, kamēr tie lūst. Savukārt puse aptaujas dalībnieku norādījuši, ka jūtas dažādi – kā kuru reizi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tie, kuri jūtas kā vērtība savā darbavietā, norādījuši tā galvenos iemeslus – vadītājs viņiem uzticas un ļauj pieņemt lēmumus, ar viņiem regulāri komunicē, iesaista procesos un sniedz atgriezenisko saiti. Kā būtiska tiek minēta arī vadības izrādītā cieņa.

Savukārt darbinieki, kuri jūtas kā instrumenti, norādījuši, ka galvenokārt nejūt novērtējumu, pateicību par darbu, vadības interesi par to, vai cilvēks var kvalitatīvi tikt galā ar saviem darba pienākumiem. Tāpat kā būtisks faktors ir minēts komunikācijas un iesaistes trūkums attiecībās ar darba devēju.

Vai Tu jūties darbā novērtēts kā vērtīgs darbinieks?

Rezultāti:
36%

64%

Populārākais pārmetums darba devējiem bija vadības komunikācijas, atgriezeniskās saites, darbinieku iesaistes trūkums. Otro vietu ieņēma nenovērtējuma un neuzticēšanās sajūta, bet trešo – vadības kompetenču trūkums, nespēja saliedēt komandu un to virzīt uz noteiktu mērķi.

Aptauja notika interneta vidē, tajā piedalījās 200 dažādu profesiju un amata līmeņu darbinieki.

TOP komentāri

  • anita
    0 0 0

    anita

    jā jo instrumentam nav alga jāmaksā.salūzt lāpsta aizsvied paņem citu lāpstu

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl