1 komentārs
Darbinieki Latvijā biežāk jūtas kā instrumenti, nevis kā vērtīgs resurss
(Foto: LETA)

Darbinieki Latvijā biežāk jūtas kā instrumenti, kurus nolieto un var izmest, nevis kā vērtīgs resurss, liecina biedrības Organizāciju labklājības institūts organizētā interneta aptauja.

Tikai 22% respondentu atzinuši, ka darba devējs viņus uzskata par vērtīgu resursu. Tikpat daudz aptaujāto darba vietā pilnībā jūtas kā instrumenti, ar kuriem rīkojas, kamēr tie lūst. Savukārt puse aptaujas dalībnieku norādījuši, ka jūtas dažādi – kā kuru reizi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tie, kuri jūtas kā vērtība savā darbavietā, norādījuši tā galvenos iemeslus – vadītājs viņiem uzticas un ļauj pieņemt lēmumus, ar viņiem regulāri komunicē, iesaista procesos un sniedz atgriezenisko saiti. Kā būtiska tiek minēta arī vadības izrādītā cieņa.

Savukārt darbinieki, kuri jūtas kā instrumenti, norādījuši, ka galvenokārt nejūt novērtējumu, pateicību par darbu, vadības interesi par to, vai cilvēks var kvalitatīvi tikt galā ar saviem darba pienākumiem. Tāpat kā būtisks faktors ir minēts komunikācijas un iesaistes trūkums attiecībās ar darba devēju.

Vai Tu jūties darbā novērtēts kā vērtīgs darbinieks?

Rezultāti:
36%

64%

Populārākais pārmetums darba devējiem bija vadības komunikācijas, atgriezeniskās saites, darbinieku iesaistes trūkums. Otro vietu ieņēma nenovērtējuma un neuzticēšanās sajūta, bet trešo – vadības kompetenču trūkums, nespēja saliedēt komandu un to virzīt uz noteiktu mērķi.

Aptauja notika interneta vidē, tajā piedalījās 200 dažādu profesiju un amata līmeņu darbinieki.

TOP komentāri

  • anita
    0 0 0

    anita

    jā jo instrumentam nav alga jāmaksā.salūzt lāpsta aizsvied paņem citu lāpstu

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl