Darbiniekam saslimstot ar Covid-19, Daugavpilī slēdz dienas centru “Saskarsme”

Pievienot komentāru
Darbiniekam saslimstot ar Covid-19, Daugavpilī slēdz dienas centru “Saskarsme”
REUTERS / SCANPIX

Darbiniekam saslimstot ar Covid-19, Daugavpilī uz karantīnu līdz 8. oktobrim slēgts dienas centrs “Saskarsme”, aģentūrai LETA apliecināja pilsētas Sociālā dienesta pārstāve Marina Gorkina.

Pēc viņas paustā, tas darīts saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra norādījumiem.

Lai mazinātu Covid-19 infekcijas izplatības riskus, ierodoties uz pieņemšanu uz Sociālo dienestu, obligāti jālieto mutes un deguna aizsegs un jāievēro divu metru distance. Drošības pasākumu neievērošanas gadījumā Sociālā dienesta speciālisti klientus neapkalpos.

“Būsim atbildīgi ne tikai par savu, bet arī par līdzcilvēku drošību un veselību,” aicina dienests.

Jau vēstīts, ka Covid-19 izplatības dēļ Daugavpilī un Kuldīgā līdz 14. oktobrim ir ieviesti ierobežojumi. Ministri atbalstīja grozījumus noteikumos “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”. Ar grozījumiem noteikts, ka Daugavpils pilsētā un Kuldīgas pilsētā līdz 14.oktobrim ir jānodrošina virkne drošības pasākumu.

Tostarp klātienē nenotiks amatiermākslas un interešu un profesionālās ievirzes izglītības apguve, tai skaitā treniņu, sacensību un mēģinājumu norise. Personām būs jālieto mutes un deguna aizsegi, izmantojot pilsētas sabiedrisko transportu, kā arī publiskās telpās, kur nav iespējams nodrošināt divu metru distancēšanos.

Tāpat Kuldīgā un Daugavpilī līdz 14.oktobrim pasākumu vai saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietā iekštelpās vienlaikus varēs uzturēties ne vairāk kā 500 cilvēku. Savukārt sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniedzējam sabiedriskās ēdināšanas vietā būs jānodrošina, ka pie viena galdiņa nevarēs atrasties vairāk par astoņiem apmeklētājiem.

Tāpat sabiedriskās ēdināšanas vietās Kuldīgā un Daugavpilī darbu varēs sākt ne agrāk kā plkst. 6.00 un beigt ne vēlāk kā plkst. 24.00.

Ņemot vērā to, ka organizēti pasākumi, kuros cilvēki aktīvi pārvietojas, piemēram dejas, rokkoncerti un citi pasākumi, kuru laikā cilvēki neatrodas fiksētās sēdvietās, veicina Covid-19 izplatību, noteikts, ka organizēti pasākumi šajās pašvaldībās tiek aizliegti. Vienlaikus, tā kā cilvēkiem, atrodoties fiksētās sēdvietās, ir iespējas nodrošināt maksimālu distancēšanos un nodrošināt cilvēku plūsmu kontroli, šādi pasākumi netiek aizliegti. Šādi pasākumi ir teātra izrādes, koncerti, kino seansi, konferences.