6 komentāri

Darbaspēka trūkums ir kļuvusi par akūtu problēmu, un, lai to risinātu, tuvākā nākotnē uz Latviju būs jāaicina viesstrādnieki. Par to pārliecināts Ministru prezidents Māris Kučinskis, kurš šodien Saeimā atskaitījās par valdības paveikto un galvenajiem nākotnes izaicinājumiem. Kučinskis arī ir apņēmības pilns nodrošināt valsts ekonomiskā attīstības tempa trīskāršošanos. Opozīcija Kučinska vīzijas gan šodien atklāti izsmēja.

Savā pirmajā atskaitē Saeimai par valdības paveikto un iecerēto Kučinskis neslēpa, ka problēmu jeb, kā tās moderni dēvē, izaicinājumu, ir daudz. Uzņēmēji nobažījušies, ka valsts stagnē un gaida jaunu krīzes vilni. Premjers to neprognozē un ir apņēmības pilns panākt ekonomiskās attīstības tempa trīskāršošanos no 1,4 līdz 5% gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai piesaistītu no “Brexit” bēgošus uzņēmumus Kučinskis sola, ka Latvijā uzņēmumus varēs piereģistrēt angliski e-vidē.

“Kāpēc mums liegt uzņēmējiem iespēju maksāt nodokļus arī citās valūtās, ne tikai eiro? Es te neredzu nekādas problēmas. Domāju, – nevienam nav noslēpums, ka Helsinkos “Stockmann” veikalā var norēķināties arī Krievijas rubļos,” teica Kučinskis.

Esot gan virkne ielaistu problēmu, kas attīstību kavē. Galvenā no tām izglītotu un kvalificētu darba roku deficīts. “Darbaspēka deficīts, piemēram, celtniecībā, jau tuvākajā laikā kļūs par reālu problēmu. Darbaspēks diktē, ka būs jāaicina viesstrādnieki,” norādīja premjers.

Kučinska teikto ātri uzķēra arī kreisā opozīcija. Bez viesstrādniekiem ekonomika nespēšot tālāk attīstīties. Zīmīgi, ka neviens no koalīcijas deputātiem Kučinska valdības deviņos mēnešos paveikto tribīnē nekāpa slavēt. Tā vietā ziņojums nonāca opozīcijas krustugunīs. Nākamais valdības ziņojums gaidāms nākamgad aprīlī.

TOP komentāri

 • Dainis
  +2 +2 0

  Dainis

  Ja ģenerāluzņēmējs samaksātu apakšuzņēmējam tad mums pašiem būtu darbaspēks un nevajadzētu neko aicināt!
  Lai Kučinska kungs paskatās cik pēc katra valsts finansēta projekta būvniecībā,cik daudz apakšuzņēmumu nogrimst!!!Jo ģenerālis uzmet!
  Skonto būve un re re ir lielākie uzmetēji!
  Kaut kā šo lietu vajadzētu sakārtot!
 • trrr
  +2 +2 0

  trrr

  viena tante teica..- sen jau kuģu remontu rūpnīcas pilnas ar ukraiņiem nelegāļiem..,savējiem darba nav jo tie tak sanāk vēl lētāk...
 • jefins
  +2 +2 0

  jefins

  ...nu tas ,ka nepieciesami buus viesstradnieki beidzot paraada ,ka muusu beerni,kas aizbrauc piepelniities,ir nepieciesami seit ,tad pasakiet to atklati un par muusu naakotni domaajiet luudzu sodien....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl