Darbam Vakcinācijas pret Covid-19 projekta birojā pieteicies 461 cilvēks

0 Komentāru
Darbam Vakcinācijas pret Covid-19 projekta birojā pieteicies 461 cilvēks
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Uz piecām vakancēm topošajā Vakcinācijas pret Covid-19 projekta birojā pieteicies 461 cilvēks, preses konferencē informēja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Viņš teica, ka tagad tiks cītīgi strādāts, lai no šiem vidēji 80 pieteikumiem uz vienu vakanci atlasītu labākos speciālistus.

Ministrs skaidroja, ka palīgā šo procesu “profesionalizēt” ir piesaistīta pieredzējuša personāla atlases kompānija, kas ir sagatavojusi vadlīnijas, kā šos kandidātus intervēt, kādus jautājumus uzdot un kā pieņemt lēmumus.

Tāpat ir izveidota konkursa komisija, kurā strādā Valsts kancelejas vadītājs Jānis Citskovskis un Veselības ministrijas darbinieki. “Pats es šo komisiju vadīšu un personīgi pārraudzīšu kandidātu izvēli,” uzsvēra Pavļuts.

Viņš pieļāva, ka lēmumi par pretendentiem varētu tik pieņemti līdz nedēļas beigām.

Kā vēstīts, biroja darbiniekiem tiek solīta 3500 līdz 4900 eiro alga pirms nodokļu nomaksāšanas.

Kopumā tika piedāvātas piecas vakances – komunikācijas koordinators, loģistikas koordinators, vakcinācijas procesa koordinators, informācijas tehnoloģiju projektu koordinators un biroja vadītājs. Vakances ir uz noteiktu laiku.

Veselības ministrija (VM) sludinājumā akcentēja, ka piedāvā iespēju vadīt valstiski nozīmīgu projektu, iespēju pieņemt sabiedrībai būtiskus lēmumus veselības sektora jomā, unikālu profesionālo pieredzi un sadarbību ar labākajiem starptautiskajiem partneriem.

Kandidātiem nepieciešama teicama reputācija, atbilstoša augstākā akadēmiskā vai profesionālā izglītība, atbilstoša profesionālā pieredze nacionāla mēroga pārnozaru projektos, pieredze stratēģiskā plānošanā, zināšanas par valsts pārvaldes darbības pamatprincipiem, kā arī vēlamas zināšanas par veselības aprūpes sistēmu Latvijā.

Pretendenti bija aicināti pieteikties līdz 19. janvārim, norādot amatu vai amatus, uz kuriem piesakās, un nosūtot motivētu pieteikumu, dzīvesgaitas aprakstu, pēc iespējas rekomendācijas un augstāko izglītību apliecinošu dokumenta kopijas.

Valdība 14. janvārī apstiprināja veselības ministra ieceri vakcinācijas procesu organizēt kā nacionāla mēroga projektu ar augstākā līmeņa pārvaldību un projekta koordināciju, paredzot veidot vakcinācijas projekta uzraudzības padomi un projekta vadības biroju.

Vakcinācijas pret Covid-19 pārvaldības mehānisms paredz projekta vadību vairākos līmeņos.

Vakcinācijas projekta birojs darbosies veselības nozares mērogā. Vakcinācijas projekta birojs būs tieši pakļauts veselības ministram un nodrošinās saikni starp Krīzes vadības padomi, Krīzes vadības koordinācijas grupu Covid-19 izplatības ierobežošanai un Veselības ministrijas izveidotajām darba grupām vakcinācijas projekta ieviešanai.

Savukārt, politiskā līmenī vadību veiks Ministru prezidenta vadīta Krīzes vadības padomes apakšgrupa. Atbildīgo nozaru ministriju līmenī vakcinācijas procesa uzraudzību veiks Krīzes vadības koordinācijas grupas Covid-19 izplatības ierobežošanai ietvaros izveidota apakšgrupa.

0 Komentāru