“Darba vieta – visa pasaule!” Kā mainās tradicionālais darba stils?

Pievienot komentāru

Popularizējot radošuma un tehnoloģiju radītās iespējas, piektdien, 25. maijā, notiks festivāls ar nosaukumu “Strādā jebkur”. Akcijas laikā sanākušie varēs uzzināt par elastīga darba stila priekšrocībām. 

Sintija ir juriste informāciju tehnoloģiju uzņēmumā, un viņa var tikpat labi strādāt uz mājas jumta vai arī mājās pie virtuves galda. Ja Sintijai nav tikšanās ar klientiem, tad viņa bieži vien birojā nav redzama.

Sintija Drāke
“Squalio” juriste

Juristiem darbs izpaužas ne tikai pie datora, bet arī klātienē pie klientiem, tad attiecīgi tiek izvērtēta situācija, vai šodien darbā var paņemt brīvu un strādāt jebkur, vai tiek strādāts ierastajā ritmā, un līdz ar to esi birojā, jo ir tikšanās klātienē.

Darbs ārpus telpām agri no rīta vai vēlu vakarā, mājās vai ceļā, – elastīgs darbs stils ir ļoti plašs jēdziens.

Jaunajā Teikā atrodas atvērtais jeb kopā strādāšanas birojs ar nosaukumu “Teikums”. Šāda tipa darba vietas Rīgā pašlaik ir tikai aptuveni piecas, taču tās kļūst populārākas.

“Teikuma” pārstāve norāda, ka atvērtos birojus izmanto gan lieli, gan mazi uzņēmumi, tostarp arī tādi, kuriem ir savas pastāvīgas darba telpas.

Līga Ansone
“Teikums” pārstāve

Šī ir lieliska vide, lai uzņēmums varētu izrauties no savas ikdienas darba ritma, varbūt no tā burbuļa, kurā viņi ir ikdienā. Tās rada pievienoto vērtību – cilvēki kļūst lojālāki pret darba devēju, viņiem ir interesantāk nākt uz darbu, aug produktivitāte.

“Teikuma” pārstāve norāda, ka šīm telpām ir apritējis tikai gads, un viņi jau domā par vēl viena līdzīga kopstrādes biroja atvēršanu.

Pavisam drīz, iespējams, šādus atvērtos birojus izmantos arī valsts iestādes. Pirms gada valsts kanceleja apstiprināja attālinātā darba un elastīgā darba laika vadlīnijas.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietnieks norāda, ka ministrijas darbiniekiem ir iespēja uzsākt darba dienu agrāk un pabeigt agrāk, vai arī vispār strādāt attālināti.

Edmunds Beļskis
VARAM Valsts sekretāra vietnieks informāciju un komunikāciju tehnoloģiju jomā

Šajā gadījumā cilvēks skatās, kas viņam jāizdara, protams, attālinātais darba laiks ir jāplāno, nosakot darba uzdevumus. Tādējādi plānojot, var elastīgāk un attālināti strādāt.

Reģionālās attīstības ministrija ievieš arī valsts e-pārvaldi. E-pakalpojumu pieejamība komunikācijā ar valsti rosina iedzīvotājiem ieradumu darboties attālināti.

Kārtojot dokumentus attālināti vai strādājot elastīgu darba laiku, cilvēki daudz vairāk kontrolē savu laiku un dzīvo daudz radošāku un ražīgāku dzīvi, kas tiek minēts kā galvenais ieguvums.