9 komentāri

Lai arī Māra Kučinska valdība ļoti negribīgi atvieglo dzīvi uzņēmējiem, kas vēlas piesaistīt viesstrādniekus, demogrāfiskā situācija tuvākajos gados piespiedīs Latviju imigrācijas politiku mīkstināt.

Nākamajā desmitgadē Latvijas darba spēka tirgū notiks radikālas izmaiņas. Pagājušā gadsimta 60. un 70. gados dzimušos aizstās šā gadsimta sākumā dzimušie, kuru skaitā ziņa ir ievērojami mazāk. Jau šobrīd ir skaidrs, ka darba roku piesaiste no ārvalstīm būs nenovēršama, tāpēc ekspertu ieskatā ir pēdējais brīdis, kad to vēl var mērķtiecīgi ietekmēt. Valdības lēmumu viņi sauc par mīņāšanos uz vietas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ka piemēru demogrāfe un Rīgas Ekonomikas augstskolas pasniedzēja Zane Vārpiņa min Veselības ministrijas izstrādāto nozares attīstības koncepciju, kurā minēts, ka pēc četriem gadiem Latvijā trūks 1000 ārstu un 3000 māsiņu. Taču, tā vietā, lai domātu, kā šo jautājumu atrisināt, valdības koalīcija vienojusies ārstu piesaisti neatvieglot.

TOP komentāri

  • +1 +1 0

    Bet ir jautājums, vai pēc 4 gadiem būs kam vairs iet pie tiem ārstiem. Ko var skandināt visu laiku par tiem ārstiem. Vai citās profesijās ir cilvēku pārpalikums? Vai tie 300 tūkstoši kas izbraukuši nav pelnījuši uzmanību, nerunājot jau par tiem kas vēl te palikuši. Lūk tā ir problēma.
  • 0 0 0

    Lielie darba deveji saviem stradniekiem negrib maksat kurnu vel iebraucejiem.
  • 0 0 0

    brauc, ukraini baltkrievi..... un strada pa 3e h. a taja laika mes meiginam izdzit krievus.... ta turpinot mes stradasim par 2,60 parh

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl