Darba meklējumos arvien lielāka nozīme internetam

3 komentāri

Bezdarba līmenis Latvijā pēdējo septiņu gadu laikā sarucis divas reizes – līdz 6%. Un pēdējā laikā darba un darbinieku meklējumos arvien lielāka loma ir internetam.

Nesen darboties sācis jauns sludinājumu portāls, kas palīdz atrast gabaldarbu veicējus pakalpojumu nozarē.

Aktierim un kafejnīcas īpašniekam Dainim Grūbem vajadzēja nomainīt boileru, un pēc sludinājuma ievietošanas portālā ”Eiriks.lv” dažu stundu laikā meistars bija klāt.

“Iespējas atrast darbinieku ir ļoti plašas. Pilns internets, soctīklos, ss.com. Lielais pluss ”Eirikam” ir tas, ka tas notiek ātri, ka nav jāgaida, nav jārēķinās ar kaut kādu pierakstu, ka var pēc nedēļas vai pēc dažām dienām, bet mūsu gadījumā tas notiek momentāni,” atklāj ”Kadagi dog” līdzīpašnieks Dainis Grūbe.

Ideja par sludinājumu portālu tā veidotājai radās pēkšņi, pašai saskaroties ar nepadarītiem darbiem. Ilona Grinberga, kas agrāk strādāja farmācijas uzņēmumā, stāsta, ka viņas izaicinājums bija smilšu kaudze, kas stāvēja pie mājas ieejas durvīm gadu, un neviens no mājiniekiem neuzdrošinājās to aizvest. Ievietojot sludinājumu portālā, šī smilšu kaudze pazuda ļoti ātri.

“Tas bija dažu stundu jautājums, atbrauca puisis, viņš bija priecīgs un apmierināts, kaudze pazuda, darbs bija izpildīts perfekti! Mēs pārliecinājāmies par to, ka tas strādā un ir vajadzīgs!” atminas darba sludinājumu portāla ”Eiriks.lv” veidotāja Ilona Grinberga.

Nepilnu divu mēnešu laikā, kopš darbojas portāls, kopējais unikālo skatījumu skaits vienam sludinājumam uz tā termiņa laiku sasniedz līdz 200 000. Latvijā darba sludinājumu portālu ir daudz, un tie iekaro savu auditoriju, stāsta augsta līmeņa personāla atlases uzņēmuma ”Working day” vadītājs. Darba sludinājumu portālu daudzums, pēc viņa domām, ir pietiekams.

“Es teiktu, ka, jā. No darba dēvēju puses raugoties, jā, viņam ir laiks, lai izmantotu visas iespējas, piemēram, izvietot sludinājumus visos portālos vai izvietot sludinājumu “Facebook” tematiskajās grupās, kuras ir vairāk nekā 10 Latvijā,” piebilst personāla atlases uzņēmuma ”Working day” vadītājs Tomass Barilo.

Interesanti, ka situācija ar darba sludinājumu portāla izvēli galvaspilsētā un reģionos ir dažāda: novados biežāk pieprasīts Nodarbinātības valsts aģentūras portāls, bet Rīgā populāri ir privātie darba sludinājumu portāli, kā arī sociālie tīkli.

Pasaulē ir viena izteikta tendence darba tirgū, kas Latvijā tik labi vēl nav izkristalizējusies: arvien vairāk cilvēku neizvēlas ilgtermiņa attiecības, bet strādā uz projektu, bieži vien attālināti un tikai 3, 6 vai 9 mēnešus, pie mums tomēr biežāk vēlas dabūt darbu ilgtermiņā.