Darba devējus aicina pieteikties darbinieku mācībām

Komentāri

Darba devēji arvien biežāk izmanto iespēju mācīt jaunus darbiniekus ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) starpniecību un finansiālu atbalstu. Mācības domātas profesionālas kvalifikācijas iegūšanai, tādēļ tajās labprāt iesaistās tie, kuri meklē labāk apmaksātu darbu. 

Iespēju piesaistīt un apmācīt jaunus darbiniekus, vienlaikus saņemot finansiālu dotāciju, NVA darba devējiem piedāvā jau trešo gadu. No otras puses programmā var iesaistīties aģentūrā reģistrējušies bezdarbnieki, norādot sev interesējošās profesijas vai darbības sfēras. Apmācību laikā jaunais darbinieks saņem vismaz minimālo algu, bet darba devējs dotāciju no nodarbinātības valsts aģentūras.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Karina Opaļeva
ESF projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” vecākā eksperte

Apmācība ilgst 6 mēnešus. Tajā laikā darba devējs saņem dotāciju bezdarbnieka algai. Tas ir pirmie 2 mēneši 160 eiro, nākamie divi mēneši 120 un pēdējie 2 mēneši 90 eiro. Katram bezdarbniekam paredzēts darba vadītājs. Un tam darba vadītājam paredzēta dotācija 50% no valstī noteiktās minimālās algas.

Visbiežāk apmācības tiek piedāvātas tirdzniecības un lauksaimniecības jomā, kā arī, piemēram, automobiļu un motociklu remontdarbos, taču pieredze liecina, ka var apgūt daudz specifiskākas prasmes.

Pirmo reizi šajā pasākumā piedalās Latvijas šķirnes dzīvnieku audzētāju savienība, patlaban apmācot vienu darbinieci, kas nākotnē varētu turpināt darbu ar ciltsrakstiem. Tās vadītāja Maija Brunovska atzīst, ka finansiālais atbalsts ir liels atslogs, – līdzīgi kā citās specifiskās jomās, ciltsdarba speciālistiem pirms darba uzsākšanas vairāki mēneši būtu jāpavada praktiski apgūstot šo profesiju. Tas nozīmē, ka pilnvērtīgi pildīt darba pienākumus vēl nav iespējams un jaunais darbinieks tobrīd kļūst nerentabls.

Maija Brunovska
Latvijas šķirnes dzīvnieku audzētāju savienības valdes priekšsēdētāja

Mēs esam tāda organizācija, kura dzīvo no ganāmpulku īpašnieku pakalpojumu apmaksas. Viņi maksā mums. Un mūsu ganāmpulku īpašnieki arī nav, protams, tik bagāti, lai varētu mūs nodrošināt, līdz ar to mums katra naudiņa ir ļoti no svara. Un NVA tā ir reāla palīdzība.

Apmācības neorganizē nekvalificētos un mazkvalificētos darbos, bet gan pirmajā, otrajā un trešajā profesionālās kvalifikācijas līmenī, cilvēkam sniedzot tieši praktiskas iemaņas darbā. Pēc apmācību noslēguma jaunajam speciālistam pie darba devēja jānostrādā vēl vismaz trīs mēneši.

Trīs gados programmā kopumā iesaistījušies 496 bezdarbnieku, no tiem 182 ir palikuši strādāt pie tiem pašiem darba devējiem.

Tas nozīmējot, ka pastāvīgu darbu šīs programmas rezultātā atrod mazāk nekā puse apmācības izgājušo bezdarbnieku, tomēr interese par apmācībām katru gadu palielinās.

Pirms diviem gadiem programmā iesaistījās 121 bezdarbnieks, pērn jau par trešdaļu vairāk, bet šogad līdz jūlijam vēl par dažiem desmitiem interesentu vairāk un prognozējams, ka līdz gada beigām apmācības uzsāks vairāk nekā 250 bezdarbnieku.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl