Darba devējiem kļūst arvien grūtāk atrast darbiniekus

4 komentāri
Darba devējiem kļūst arvien grūtāk atrast darbiniekus
Foto: Martin Cathrae/Flickr

Latvijā arvien vairāk sāk pietrūkt darba roku, un darba devējiem atrast darbiniekus ir arvien grūtāk. Ja pirms trim gadiem uz vienu vakanci pieteicās pat vairāki simti pretendentu, tad tagad uz vienu pieejamu darba vietu piesakās vien daži desmiti cilvēku, novērojuši personāla atlases speciālisti.

Vienlīdz grūti atrast darbiniekus esot gan klientu apkalpošanā, gan inženierzinībās.
Šobrīd kāds darba devējs palūdzis uzņēmumam Working day, kas nodarbojas ar personāla atlasi un noteiktu speciālistu piemeklēšanu konkrētām vakancēm, sameklēt kvalitātes uzraudzības speciālistu medicīnas iekārtu ražošanā. Taču izrādās, ka šādas profesijas pārstāvjus Latvijā nemaz negatavo.

Māris Silinieks, darba portāla Working day pārstāvis, eksperts darba jautājumos:

Ir bijuši tādi gadījumi, kad darba devējas pasūta speciālistu, par kuru mēs jau zinām – Latvijā, visticamāk, tāda nemaz nav. Tad mēs izsludinām konkursu Baltijas valstīs. Cerot, ka šo cilvēku mums izdosies motivēt mainīt dzīves vietu, atliek piedāvāt ļoti labus nosacījumus. Gadās, ka tas arī ir izdevies, un šādos gadījumos atalgojums ir pat ne četru ciparu skaitļos, tie ir ļoti labi nosacījumi, ko piedāvā labiem speciālistiem.

Tāpat, līdz ar darbinieku trūkumu, bieži vien uzņēmums ir gatavs ņemt darbā cilvēkus, kurus vajadzības gadījumā apmāca paši. Izglītības sistēma ne vienmēr spēj sagatavot speciālistus, kas nepieciešami darba tirgū, norāda eksperti.

Lai cilvēkam ar izglītību sabiedrisko attiecību jomā nebūtu jāsēž birojā par sekretāri, jo nav iespējams atrast darbu savā profesijā, jauniešiem vajadzētu rūpīgāk izvērtēt specialitātes, kurās Latvijā pašlaik rodas pārprodukcija, vēl joprojām uzsver eksperti.

Vairāk uzzini, skatoties video!

4 komentāri