Darba devēji “atšuj” meiteni Liepājā, jo viņa neprot krievu valodu

16 komentāri

Lai arī Klintai ir apģērbu dizaina speciālistes diploms un viņa ļoti aktīvi meklē darbu, viņai tas nav izdevies. Iemesls – visās sešās vietās, uz kurām viņa zvanījusi un vēlējusies pieteikties darbā šuvējas amatam, obligāta prasība ir krievu valodas zināšanas.

Valsts darba inspekcijā (VDI) norāda, ka svešvalodu zināšanas nedrīkst būt obligāta prasība, ja vien tās nav nepieciešamas pienākumu veikšanai. Tāpat arī Klinta saka, – ja viņa prot veikt šūšanas operācijas, tad krievu valodas zināšanas viņai nebūtu nepieciešamas. Taču situācija Liepājā ir bēdīga – neviens no sešiem uzrunātajiem uzņēmumiem nav atbildējis meitenei latviešu valodā. Turklāt dažos gadījumos klausule tiek nomesta uzreiz, izdzirdot latviešu valodu, bet citos – uzzinot, ka Klinta runā tikai latviski.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Klātienē viena no sazvanīto uzņēmumu pārstāvēm norāda, ka sieviete “otrā klausules galā” potenciālo šuvēju būtu sapratusi, ja viņa runātu lēnāk. Uzņēmuma pārstāve, tiekoties ar raidījuma Bez Tabu komandu, akcentē, ka krievu valoda nav obligāta prasība. Tiesa gan, kolektīvs uzņēmumā gan runā krieviski.

Foto:

Video!

TOP komentāri

 • Aga
  +6 +6 0

  Aga

  Kārtējo reizi novērtēju savu darba vietu. Arī man ir grūtības ar krievu valodu, bet mums ir latviešu kolektīvs. Arī krievu tautības cilvēki runā latviski un visi draudzīgi komunicējam. Bet esmu arī strādājusi darbā ar klientiem. Sapratu to, ja klients, pat nemākot latviešu valodu, būs atvērts un vēlēsies ar mani komunicēt, viņš to izdarīs. Jā, bija grūti, bet sarunas beigās abi jau smējāmies un viens otru sapratām. Protams, gadījās tādi ļautiņi, kuri bļāva virsū, kāpēc nerunāju krieviski. Savukārt cits krievu tautības cilvēks nāca tikai pie manis un atteicās runāt ar kolēģi. Viņam netraucēja tas,ka abi slikti pārzinājām otrā valodu. Pareizā attieksme un nebaidīšanās no grūtībām un ir iespējams komunicēt.
 • Latvietis
  +6 +6 0

  Latvietis

  Un kas tur jauns,d-pili tā tas ir vnm bijis un paliks,es pats neprotu krieviski, un šeit darbu ir grūti atrast ja nav krievu valodas zināšanas,te nav nekāda sūda Krievija,te ir Latvija
 • haris

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl