Darba devēji “atšuj” meiteni Liepājā, jo viņa neprot krievu valodu

16 komentāri

Lai arī Klintai ir apģērbu dizaina speciālistes diploms un viņa ļoti aktīvi meklē darbu, viņai tas nav izdevies. Iemesls – visās sešās vietās, uz kurām viņa zvanījusi un vēlējusies pieteikties darbā šuvējas amatam, obligāta prasība ir krievu valodas zināšanas.

Valsts darba inspekcijā (VDI) norāda, ka svešvalodu zināšanas nedrīkst būt obligāta prasība, ja vien tās nav nepieciešamas pienākumu veikšanai. Tāpat arī Klinta saka, – ja viņa prot veikt šūšanas operācijas, tad krievu valodas zināšanas viņai nebūtu nepieciešamas. Taču situācija Liepājā ir bēdīga – neviens no sešiem uzrunātajiem uzņēmumiem nav atbildējis meitenei latviešu valodā. Turklāt dažos gadījumos klausule tiek nomesta uzreiz, izdzirdot latviešu valodu, bet citos – uzzinot, ka Klinta runā tikai latviski.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Klātienē viena no sazvanīto uzņēmumu pārstāvēm norāda, ka sieviete “otrā klausules galā” potenciālo šuvēju būtu sapratusi, ja viņa runātu lēnāk. Uzņēmuma pārstāve, tiekoties ar raidījuma Bez Tabu komandu, akcentē, ka krievu valoda nav obligāta prasība. Tiesa gan, kolektīvs uzņēmumā gan runā krieviski.

Foto:

Video!

TOP komentāri

 • Aga
  +6 +6 0

  Aga

  Kārtējo reizi novērtēju savu darba vietu. Arī man ir grūtības ar krievu valodu, bet mums ir latviešu kolektīvs. Arī krievu tautības cilvēki runā latviski un visi draudzīgi komunicējam. Bet esmu arī strādājusi darbā ar klientiem. Sapratu to, ja klients, pat nemākot latviešu valodu, būs atvērts un vēlēsies ar mani komunicēt, viņš to izdarīs. Jā, bija grūti, bet sarunas beigās abi jau smējāmies un viens otru sapratām. Protams, gadījās tādi ļautiņi, kuri bļāva virsū, kāpēc nerunāju krieviski. Savukārt cits krievu tautības cilvēks nāca tikai pie manis un atteicās runāt ar kolēģi. Viņam netraucēja tas,ka abi slikti pārzinājām otrā valodu. Pareizā attieksme un nebaidīšanās no grūtībām un ir iespējams komunicēt.
 • Latvietis
  +6 +6 0

  Latvietis

  Un kas tur jauns,d-pili tā tas ir vnm bijis un paliks,es pats neprotu krieviski, un šeit darbu ir grūti atrast ja nav krievu valodas zināšanas,te nav nekāda sūda Krievija,te ir Latvija
 • haris

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl