Dara savu darbu no sirds – Siguldas Valsts ģimnāzijas skolotāja Laila apliecina, ka šo profesiju izvēlas arī jauni cilvēki

2 komentāri
Dara savu darbu no sirds – Siguldas Valsts ģimnāzijas skolotāja Laila apliecina, ka šo profesiju izvēlas arī jauni cilvēki

22 000 cilvēku mūsu valstī šo svētdien svinēs savus profesionālos svētkus – Skolotāju dienu. Pēdējos gados daudz runāts par to, ka skolās jaunā paaudze nesteidzas nomainīt iepriekšējo un arvien vairāk pedagogu ir pirms vai pensijas vecumā. Siguldas Valsts ģimnāzijas matemātikas skolotāja Laila Zinberga šo stereotipu lauž.

Siguldas Valsts ģimnāzijas 11. klasei sākas matemātikas stunda. Jaunieši, pateicoties savai skolotājai, ātri vien iesaistās šā eksaktā priekšmeta apguvē.

Skolēniem tiek uzdots uzdevums, kas jāapspriež grupās. Matemātiku skolotāja Laila Zinberga pasniedz ne monologa veidā. Viņa vispār neskopojas ar labiem vārdiem un neļauj skolēniem atslābt: jautājumi un skaidrojumi pēc tiem seko viens aiz otra.

Ātra, korekta, smaidīga un labsirdīga. Tāds priekšstats rodas par Lailu Zinbergu. Arī viņas audzēkņi uzskata, ka šādus skolotājus, kam interesē to, ko viņi dara no sirds, var redzēt uzreiz.

“Skolotājai jābūt tādai, kura spēj ieinteresēt, kurai pašai ir interese, par ko viņa māca, kura izmanto ne tikai klasiskās mācību metodes,” pauž 11. klases skolniece Elizabete.

“Man ir bijuši daudz matemātikas skolotāju manā skolas karjerā, bet Laila ir tā, kurai vienmēr var uzprasīt kādu jautājumu,” norāda 11. klases skolnieks Matīss.

“Ļoti daudz skolotāju mūsdienās ir tādi kas nezina, kā komunicēt ar jauniešiem, viņi neprot to izdarīt, apjūk. Man ļoti patīk atvērti skolotāji. Skolotājai Lailai tas ļoti labi izdodas,” pauž 11. klases skolniece Elizabete.

Laila Zinberga savos skolas gados nav bijusi teicamniece visos priekšmetos, tieši tāpēc labi saprot, ko izjūt bērns, ja kāds priekšmets nepadodas: “To ir svarīgi piedzīvot – kā jūtas skolēns, kuram ir grūti. Šķiet, tā ir viena no vērtībām man kā skolotājai zināt, kāda ir sajūta.”

Tikai pēdējo gadu, viņa atzīstas, sajūtas, ka ir īstajā vecumā, lai būtu skolotāja: “Tā patiešām ir, ka skolēniem patīk jaunas skolotājas, bet, kad skolotājs pārāk jauns, viņiem nav uzticamības, ka viņa var pietiekami labi iemācīt. Tagad domāju, ka man ir labs vecums!”

Viņa uzskata, ka matemātika jāpasniedz tā, lai saprastu ne tikai tie, kam šis eksaktais priekšmets ir tuvs, bet arī skolēni, kam matemātika nepadodas. Viņai ir daži paņēmieni, kas palīdz tikt ar to galā: “Viens ir patiesums un tāda pieņemšana, otrs – iesaistu uzdevumu risināšanā, kas nedaudz noņem to fonu, to spriedzi.”

Laila ir matemātikas skolotāja otrajā paaudzē, viņas mamma Vera joprojām pasniedz šo priekšmetu Smiltenes vidusskolā. Laila ir četru meitu mamma, un vecākā, deviņgadīgā Līva, varētu turpināt šo tradīciju. Vismaz pagaidām viņa to ļoti vēlas.

Vairāk par tematu – “900 sekunžu” sižetā

2 komentāri