Dānija kļuvusi par iespēju zemi studētgribošiem un gudriem latviešiem

2 komentāri
Dānija kļuvusi par iespēju zemi studētgribošiem un gudriem latviešiem
Foto: Nekā personīga/TV3 Ziņas

Dānija kļuvisi par mājvietu daudziem talantīgiem un radošiem Latvijas jauniešiem, kuri izmanto šīs valsts iespēju – iegūt augstāko izglītību bez maksas.

Nekā personīga vadītājs Jānis Krēvics devās uz šo valsti, lai noskaidrotu – kas mudinājis jauniešus doties turp meklēt laimi un zināšanas un kādi ir viņu nākotnes plāni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Foto: Nekā personīga/TV3 Ziņas

Foto: Nekā personīga/TV3 Ziņas

Jānis Krēvics, Nekā personīga:

Tikos ar puišiem, kuri veido veiksmīgu karjeru IT sfērā, kļuvuši par šefpavāriem restorānos, tomēr pagaidām saites ar Latviju nav sarāvuši. Tāpat būs stāsts par inženieri, kurš strādā vadošā amatā Dānijas vēsturē apjomīgākajā projektā – jaunas metrolīnijas izbūvē. Arī viņš uzskata, ka Latvijā atgriezīsies un turpinās karjeru šeit. 16 gadus Kopenhāgenā pavadījusi arī kāda māksliniece no Latvijas, kura Dāniju jau sauc par savām mājām. Viņas izstādes rīkotas Londonā, Romā un Ņujorkā. Ja gleznotāja nolems mainīt dzīvesvietu, tā nebūs Rīga, bet Londona, Parīze vai kāda cita pasaules metropole.

Pavisam nesen TV3 Ziņas un Nekā Personīga žurnālisti viesojās Lielbritānijā, Dānijā un Gruzijā, lai izprastu to, kas liek latviešiem veidot dzīvi ārpus dzimtenes. Iemeslu, kāpēc tautieši ir pametuši dzimteni, ir dažādi – kāds aizbraucis ekonomisku apsvērumu dēļ, bet cits, lai iegūtu labāku izglītību vai, tieši pretēji – lai izglītotu citus.

Drīzumā TV3 Ziņas un Nekā personīga dokumentālo stāstu sērijā Latviešu pasaule parādīs Lielbritānijā, Dānijā un Gruzijā dzīvojošo latviešu dzīvesstāstus. Kas mudinājis tautiešus pamest dzimteni un, vai viņi tuvākajā nākotnē plāno atgriezties? To un vēl daudz ko citu uzzināsiet dokumentālo stāstu sērijā Latviešu pasaule no 22.decembra ik dienu 19:00 TV3 Ziņās un TVPlay!

Visi Latviešu pasaule stāsti tapuši, pateicoties SIA TV3 Latvia uzvarai Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) izsludinātajā konkursā Televīzijas sižetu un raidījumu veidošanu par diasporas tematiku 2014. gadā.

TOP komentāri

  • Anitra
  • DNS
    0 0 0

    DNS

    Mazmeita studē arhitektūru Dānijā, Horsenā. Un tikai tāpēc, ka Latvijā neizturēja konkursa eksāmenu zīmēšanā, jo pirms tam bija jābrauc regulāri uz apmācībām Rīgā, kas provinces skolniekam nebija pa kabatai. Tā kā mūsu politiķi lai nevaimanā, ka jaunieši aizbrauc uz neatgriešanos, jo paši NEGRIB sakārtot izglītības sistēmu !! Un zīmēt grieķu dievu galvas jau arī nav nepieciešamība nākošajam arhitektam ... Provinciālisms un atpalicība - tas raksturo Latvijas izglītības sistēmu !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl