Dānijā uzbūvēta pasaulē augstākā smilšu pils

0 Komentāru
Dānijā uzbūvēta pasaulē augstākā smilšu pils
PUBLICITĀTES FOTO

Dānijā nupat uzbūvēta pils, kas kronēta par augstāko pasaulē, vēsta TV3 Ziņas.

Projektam par lielāko smilšu pili Dānijā nepietiek vien ar slapjām smiltiņām, kas labi līp, un pacietību. Vajadzīga arī smalka plānošana, koka konstrukcijas, ceļamkrāni un cita smagā tehnika, kā arī labas prasmes arhitektūrā.

Iepriekšējais smilšu pils rekords tika pārspēts un visai pārliecinoši.

Vilfreds Stijgers, smilšu pils veidotājs

“Pils ir 21,16 metrus augsta. Tā ir trīs metrus augstāka par iepriekšējo.”

Pils pamata forma ir piramīda. Koka stiprinājumi vajadzīgi, lai pili varētu arī izdaiļot, piešķirot tai unikalitāti un savu raksturu.

Svarīgi arī izmantotie materiāli. Smilšu mākslinieki saka, ka izmantots aptuveni 5000 tonnu Dānijā pieejamu smilšu. Taču 10% kopējās masas ir smiltis ar mālainu sastāvu, lai pils noturētu formu.

Dažas no skulptūrām, kas iekļautas fasādē, ir ļoti smalkas, tās arī atsaucas uz koronavīrusa pandēmiju, attēlojot šļirci un citas lietas.

Pils celtniecībā iesaistījās 30 smilšu mākslinieku komanda. Pēc tāda darba būtu grēks uzcelto palaist laikapstākļu varā. Tādēļ uzreiz pēc pēdējo formu izveidošanas pils pārklāta ar līmes maisījumu, lai tā noturētos pēc iespējas ilgāk.

Vienlaikus ar rekorda sasniegšanu pils celtniecības vietā Blokhūsā, Dānijas ziemeļos, notiek ikgadējais smilšu skulptūru festivāls.

Sagaidāms, ka informācija, iespējams, arī attēli un citi materiāli saistībā ar šo pili būs pieejami jaunajā Ginesa pasaules rekordu grāmatas versijā.
0 Komentāru