Komentāri
Dambretes meistari Latvijā apvienojušies, lai liktu pamatus gudrākai sabiedrībai
Publicitātes foto

Latvija jau šobrīd var lepoties ar dambretes meistariem, kuri izcīnījuši čempiona titulus starptautiskos turnīros, tomēr prāta spēļu prestižam un popularitātei sabiedrībā vēl ir, kur augt. Lai iepazīstinātu bērnus ar vienu no daudzpusīgi visattīstošākajām prāta spēlēm — dambreti, Rīgā atvērts prāta attīstības centrs “Domātprieks”, kurā jaunajai paaudzei ir iespēja attīstīt spriestspēju, loģisko un telpisko domāšanu, mērķtiecību un citas dzīvē noderīgas prasmes titulētu treneru vadībā.

Prāta attīstības centrā “Domātprieks”, kurā tiek rīkotas dambretes nodarbības sākumskolas vecuma bērniem (6–8 gadi), darbojas prasmīgi dambretisti, kas apvienojušies kopīgam mērķim — nodot savas zināšanas jaunajai paaudzei un rūpēties par šā sporta veida attīstību Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Domātprieks” galvenā trenere ir centra idejas līdzautore Oļesja Abdullina — vairākkārtēja Eiropas un Krievijas čempione dambretē sieviešu un jauniešu konkurencē. Viņa guvusi uzvaras arī pasaules čempionātā dambretē jauniešiem un sievietēm, kā arī apbalvota ar bronzas medaļu pasaules čempionātā dambretes ātrspēlē un blicā sieviešu konkurencē. Šobrīd Oļesjas mērķis ir strādāt, lai arī Latvijā valstiskā līmenī tiktu pievērsta lielāka uzmanību prāta sporta attīstībai. Godalgoto “Domātprieks” treneru vidū ir arī tādi dambretisti kā Andrejs Cehanovičs un “Domātprieks” vadītājs Roberts Misāns.

Prāta attīstības centra “Domātprieks” izpilddirektors un titulētais dambretists Roberts Misāns:

“Ar prāta attīstības centru “Domātprieks” es vēlos radīt vietu, kur bērni var attīstīties, iemācīties domāt loģiski un jēgpilni pavadīt brīvo laiku. Paša bērnībā dambretes spēle man ļāva apgūt to, ko skolā nemācīja — stratēģisko un domāšanu tēlos. Pateicoties šai spēlei, man labi padevās arī matemātika. Es vēlos celt prāta spēļu prestižu Latvijā, atbalstīt pasaules mēroga turnīru organizēšanu. Ticu, ka šo sporta veidu attīstība veido arī gudrāku sabiedrību. Bērni ir mūsu nākotne, tāpēc svarīgi jau no mazotnes, līdz 12 gadu vecumam, ielikt viņiem stabilu dzīves pamatu.”

Dambrete ir prāta sports ar dažādām sarežģītības pakāpēm un smalkām niansēm. Tā attīsta loģisko un telpisko domāšanu, uzlabo koncentrēšanās spējas, atmiņu un pašdisciplīnu, kā arī iemāca apstrādāt informāciju, analizēt to un pieņemt lēmumu — tās ir prasmes, kas noder ne tikai skolā un karjerā, bet ir neaizstājamas arī mūsdienu dzīves ritmā kopumā.

Piemērotākais laiks dambretes treniņu uzsākšanai ir 6–8 gadi — šajā posmā bērni ir spējīgi noturēt uzmanību un ir atvērti jaunu zināšanu apguvei. Līdzīgi kā mūzikā vai valodu apguvē, šis ir vecums, kurā ielikt pamatus labāko rezultātu sasniegšanai. Tas ir laiks, kad bērni ir uzsākuši skolas gaitas, un dambretes treniņi atvieglo mācību procesu, palīdzot strukturēt visu apgūto.

Prāta attīstības centrs “Domātprieks” atrodas Teikā, Biķernieku ielā 24A–1, Rīgā. Centrs sniedz bērniem iespēju izpildīt dažādus loģikas testus un atjautības uzdevumus, asināt prātu ar attīstošām galda spēlēm un atgūt spēkus atpūtas zonā. Papildus dambretes treniņiem “Domātprieks” organizē izglītojoši izklaidējošu pasākumu “Prāta daudzcīņa” un cita starpā piedāvā īslaicīgus aukles pakalpojumus.

Lasi vēl