Dambiņa: Šogad akcijā “Eņģeļi pār Latviju” palīdzību gaida 139 bērni ar ļoti dažādām veselības problēmām

1 komentārs

Pēdējās nedēļās daudz tiek runāts par Latvijas veselības aprūpes sistēmas problēmām, īpaši par to, cik ļoti ārstniecības personālam nepieciešams algu pielikums. Taču blakus grūtībām medicīnā sastopams arī liels entuziasms, jo darbs šajā nozarē daudziem ir arī sirdsdarbs un aicinājums. Otrdien sākušās divas jau par tradīciju kļuvušas akcijas – “Eņģeļi pār Latviju” un “Meklējam sirdsmāsiņu”. Šajās akcijās iesaistīties aicināti visi.

Sirdsmāsiņu akcija noris jau vienpadsmito gadu. Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību medmāsu darbam, izteikt pateicību par paveikto pacientu labā un veicināt šīs profesijas prestižu. Šogad akcijā tiks meklētas 20 pašas labākās, mīļākās un gādīgākās sirdsmāsiņas tieši no Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS).

“Darbs ar bērniem nav viegls, tas ir īpašs, jo nav divu vienādu pacientu, divu vienādu vecāku, nav divu vienādu dienu, bet māsai ir jāatrod ar katru pacientu sava īpašā pieeja, pienesums un sapratne gan ar bērnu, gan ar vecāku, ir jābūt mīļām, reizēm pat arī nedaudz skarbām,” saka Latvijas māsu asociācijas valdes locekle Aija Lielnore.

Savukārt Latvijas Valsts prezidenta kundze Andra Levita norāda: “Šonedēļ daudz runā par varonību un lieto militāro valodu, militārā valoda man ir sveša, bet, ja man būtu tā jālieto, es teiktu, ka māsiņas, sirdsmāsiņas ir frontes priekšplānā, viņas ir pirmās, kuras iet pie pacienta, ja viņš naktīs sauc, ka viņam kaut kas sāp, viņas ir pirmās, kas mierina vecākus, kas uzzinājuši bērna diagnozi.”

Šā gada 20 sirdsmāsiņas godinās novembra izskaņā Rīgas pilī, saņemot īpašo statusu un 1000 eiro prēmiju.

12. novembrī sākas arī labdarības akcija “Eņģeļi pār Latviju”, ar to kā ik gadu iecerēts palīdzēt slimiem bērniņiem veseļoties un dzīvot pilnvērtīgāku dzīvi – nauda nepieciešama gan operācijām, gan tehniskajiem palīglīdzekļiem.

“Mūsu mērķis, kā katru gadu, ir ar akciju palīdzēt tiem bērniem, kuriem nepietiek ar valsts piešķirto finansējumu. Šogad rindā palīdzību gaida 139 bērni ar ļoti dažādām veselības problēmām. Īstenībā – šiem bērniem tā ir vienīgā cerība un iespēja iegūt tās lietas, kas ir nepieciešamas viņu veselībai. Un, protams, ka ģimenēm un bērniem tas ir milzīgs ieguvums,” tā par labdarības akciju saka Bērnu slimnīcas valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa.

Šogad akcijai “Eņģeļi pār Latviju” nepieciešamā ziedojuma summa ir 279 210 eiro. Ziedojuma summu veido izmaksas, kuras nepieciešamas dažādu smagu saslimšanu mazināšanai, diemžēl valsts joprojām nav radusi iespēju palīdzēt visiem, kam tā ir nepieciešama. Tikai aktīva sabiedrības iesaiste un atbalsts var palīdzēt šiem bērniem dzīvot pilnvērtīgāku dzīvi. Labdarības akcijas mērķis šogad būs rūpēties arī par to bērnu vajadzībām, kuriem nepieciešams finansējums ārkārtas situācijās, palīdzība autisma gadījumos, tehnisko palīglīdzekļu iegādē u.c.

Ziedošanas iespējas

Labdarības akcijas ”Eņģeļi pār Latviju” ietvaros ikvienam ir iespēja sniegt bērniem palīdzību:

  • ziedojot portālā bsf.lv,
  • izmantojot ziedojumu kastītes,
  • iegādājoties akcijas preces “Rimi” veikalos vai ziedojot “MansRimi” naudas uzkrājumu kioskos vai mājas lapā mansrimi.lv,
  • zvanot uz tālruni 90006486 (maksa par zvanu 1,42 eiro).

Ar visu informāciju par labdarības akcijas esošajām un plānotajām aktivitātēm aicinām iepazīties www.engeliparlatviju.lv.