Dalailama: Pasaules līderiem piemīt 20. gadsimta sākuma domāšana

1 komentārs

“Pasaules līderiem piemīt 20. gadsimta sākuma domāšana. Viņi nesaprot, ka pasaule ir mainījusies un šobrīd ir citāda,” intervijā raidījumam “LNT Ziņas” piektdien, 22. septembrī, norādīja trimdā mītošais Tibetas garīgais līderis Dalailama.

“Viņiem piemīt vecā domāšana un uzskats, ka visa pamatā ir spēks. Tas pats bija pirms Pirmā pasaules kara un Otrā pasaules kara. Spēka izmantošanas dēļ tika nogalināti miljoniem cilvēku. Mūsdienās ir zudusi cilvēcība. Neskatoties uz to, ka pasaulē ir dažādas intereses, šajā laikā mums būtu jādomā par to, kā veidot miera un dialogu gadsimtu. Cilvēkiem ir jābūt skaidram brīdinājumam, ka spēka izmantošana nav apspriežama un pieļaujama,” saka Dalailama.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai arī Dalailama vairākus gadus oficiāli vairs nav politiskais līderis, politikas jautājumi joprojām ir viņa redzeslokā. Arī spriedze un saspringtā situācija pasaules attiecībās ar Ziemeļkoreju. Savās lekcijās Rīgā Dalailama koncentrēsies uz labestības un vieduma filozofiju. Oficiāli ar Dalailamu neviena Latvijas amatpersona netiksies, tomēr gan iepriekš, gan arī šoreiz viņa mācības plāno apmeklēt vairāki deputāti no Tibetas atbalsta grupas Saeimā.

“Mēs pārāk lielu uzmanību pievēršam nesvarīgajam – cilvēku rasei, nacionalitātei, ticībai. Un tieši ticību atšķirības izraisa vardarbību, un tas ir ļoti bēdīgi. Ja uz to paskatāmies no dziļāka filozofiskā viedokļa – mēs visi esam vienādi. Un, ja mēs tā arī uztvertu pasauli, tas atrisinātu daudzas problēmas.”

Dalailamas lekcijas Rīgā raisījušas ne tikai Latvijas, bet arī daudzu kaimiņvalstu iedzīvotāju interesi. Šodien Rīgā ieradās arī astoņi divstāvīgie autobusi ar 600 cilvēkiem no Kalmikijas. Dalailamas mācības Rīgā būs iespējams dzirdēt sestdien un svētdien, bet pirmdien iecerēts dialogs – “Pasaules harmonijai nav robežu”. Dialogā ar Tibetas budistu garīgo līderi Dalailamu piedalīsies arī Jaunā Rīgas teātra režisors Alvis Hermanis, mūziķis un komponists Boriss Grebenščikovs, dokumentālā kino režisors Vitālijs Manskis un dramaturgs Ivans Viripajevs.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl