1 komentārs

Uz rezerves karavīru mācībām ieradusies tikai piektā daļa izsaukto rezervistu. Nacionālo Bruņoto spēku (NBS) vadība un aizsardzības ministrs tādu situāciju uzskata par nepieņemamu un atgādina par rezervistu pienākumu pret valsti.

Ar to, ka uz rezerves karavīru mācībām neieradīsies visi 300 uzrunātie, Nacionālie Bruņotie spēki jau bija rēķinājušies. Tādēļ par mērķi tika izvirzīts sasniegt 120 rezerves karavīru ierašanos, taču realitātē no plānotā ieradās puse.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mēs sūtījām pavēstes uz adresēm, kas norādītas iedzīvotāju reģistrā. 89 vēstules adresātus nav sasniegušas, nu tad jāskatās, kāpēc adreses neatbilst. Daļa ir atbildējusi, ka nevarēs ierasties un godīgi pateikuši, ka ir ārzemēs,” saka NBS preses virsnieks Normunds Stafeckis.

Tagad rezultāti tiek komentēti dažādi. Ir pozitīvie piemēri – vairāki rezerves karavīri tomēr raduši iespēju un ieradušies, pārtraucot algotu darbu ārvalstīs un pašiem sedzot ceļa izdevumus.

Skaties foto:

Kopējais skaits, kas pavēstes saņēma, ir divas trešdaļas. Daļai vienkārši bija attaisnojoši iemesli mācības nesākt.

“Šis rezultāts mani pārsteidzis, tas man ir nepieņemami. Līdz ar to no NBS vadības vaicāšu analīzi, izvērtējumu uzlabojumu šai sistēmai, un varētu sasniegt rezultātus, aizsardzības koncepcijā,” pauda aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Par neattaisnotu neierašanos uz mācībām rezerves karavīru var sodīt ar 210 eiro.

Pavisam kopš 2008. gada rezerves karavīru rindās, tātad ar visai labām militārajām iemaņām, kuras vajag tikai atsvaidzināt, ir ap 2500 cilvēku. Tas nozīmē, ka NBS vēlas, lai kursus izietu vismaz 80% atvaļināto karavīru.

Skaties video:

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl