Ārsti un eksperti kritizē gaidāmās pārmaiņas veselības aprūpes sistēmā

Beidzot lielāka skaidrība par ilgi solītajām pārmaiņām veselības aprūpes sistēmā. Otrdien, 28. augustā, valdība apstiprināja noteikumus, kas būtiski mainīs to, kam un kādi valsts finansētie medicīnas pakalpojumi pienākas.

Atpakaļ uz rakstu

34 komentāri

 • Gunārs Zvirbulis

  Gunārs Zvirbulis

  Cilvēki iet pie ārsta tikai tad ja ir veselības problēmas. par tiem 4.27 eiro varu nomirt, vai justies ļoti slikti, gaidīdams 3 līdz 6 mēnešu ilgi pie speciālista. Ģimenes ārstam vajadzētu būt tomēr kompetentākam slimību jautājumos, ja analīzes ir pieejamas samērā ātri.
 • Ruta Galanska

  Ruta Galanska

  Jūs rakstu esiet izlasījuši? Jūs saprotiet,ka visi kuri strādā oficiāli automātiski maksā nodokli,kas ir šī apdrošināšana + pensionāri, skolnieki, invalīdi un citas grupas arī tur ir iekļautas, arī pašnodarbinātie un bezdarbnieki.
  Viss ir pilnīgi pareizi - strādā neoficiāli - nesaņem pakalpojumu par nodokļiem,kurus neesi maksājis. Maksā nodokļus - pakalpojums pienākas. Jums pašiem (ja neesiet pašnodarbinātie vai mikrouzņēmuma darbienieki) nekas pašiem nav jāmaksā, tāpat kā līdz šim visu automātiski noskaitīs pirms saņemiet algu kontā.
  Tas ir tieši tas pats kā ar bezdarbnieku pabalstu vai slimības lapu - strādājiet oficiāli - pienākas,bet ja slapsties pa stūriem - pats tiec galā ar savu 'ietaupīto' nodokļu naudu.
  Šajos gadījumos darbojas tieši tas pats nodoklis,kas jaunajā veselības aprūpē. Nekas papildus nevienam nekur nav jāmaksā.
  Kāpēc Jūs visi tik ļoti atbalstiet ēnu ekonomiku?! Es nesaprotu Jūsu sašutumu.
  • Inese Kalniņa

   Inese Kalniņa

   Mikrouzņēmumu darbinieki nav nodokļu nemaksātāji, bet arī ieskaitīti tajos, kam papildus jāmaksā, lai saņemtu valsts apmaksātus pakalpojumus.
   Šādā veidā mēģinās mazināt rindas uz pakalpojumiem, jo daudziem tie vairs nepienāksies, arī tiem, kas pēkšņas slimības gadījumā arī tagad negaida rindā, bet iet uz maksas vizītēm, lai uzsāktu ārstēšanos.
 • Martins Adamsons

  Martins Adamsons

  Laikam esmu ko palaidis garām.Kas ir pilnais valsts pakalpojumu klāsts?Maksāju nodokļus un arī par "pakalpojumu klāstu"maksāju pa pilnu programmu.
 • Du

  Du

  Un kā kaut kādā reģistratūrā darbiniece varēs pateikt vai par mani ir maksāti nodokļi vai nav
 • Kristīne Maksimova
 • Dzintars Kokars

  Dzintars Kokars

  Tāds ir Čakšas un visu putlera pakalpiņu partiju plāns, iznīdēt Latviju kā tautu!
 • NorMunds L Auris

  NorMunds L Auris

  Kā samazināt rindas pie ārsta? Vienkarši aizliedzam pusei piekļuvi un tad lielamies kā esam paveikuši svarīgu darbi!
 • Māra Stankeviča

  Māra Stankeviča

  Ja protams - samaksat VISU nesamaksato summu. Briniskigas iespejas valsti kura knapi velk galus cilveki! Loti jau nu apdomats lemums ? izbrauksana klus vel atraka.
 • S

  S

  Vai paši nozares speciālisti un eksperti nepiedalās iepriekšējās diskusijās un plānu apspriešanā, ja kritika parādās pēc likumu vai lēmumu pieņemšanas un publiski?
 • Adriāna Anna

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!