3 komentāri

Saeimas balsojums, ar kuru pasaulslavenajam baletdejotājam Mihailam Barišņikovam piešķirta Latvijas pilsonība, guvis rezonansi pasaules medijos. Par to raksta Amerikas Savienotajās Valstīs un pat Ķīnā. Taču daļā Latvijas sabiedrības šis lēmums sagaidīts ne ar tik pozitīvu attieksmi.

Saņemot pasi, Rīgā dzimušais dejotājs atzina, ka pilsonība dos iespēju būt savējam. Tikmēr, spriežot pēc lasītāju komentāriem Latvijas mediju rakstos krievu valodā, par savējo, par tautieti, kurš cienīgs saņemt pasi par īpašiem nopelniem, Barišņikovu īsti nevēlas atzīt.

Skaidrojumi ir dažādi – Barišņikovs nav klasisks Latvijas krievs; viņš lielu daļu dzīves pavadījis ASV. Tāpat komentāros jūtamas mieles, jo aptuveni 230 000 iedzīvotāji Latvijā dzīvo ar nepilsoņu pasi.

Vienlaikus tiek atzīts, ka interneta komentāri, lai arī ir sabiedrības spogulis, taču neraksturo noskaņojumu kopumā.

Foto

TOP komentāri

 • Andza Samogons
 • Natālija Bērziņa
  0 0 0

  Natālija Bērziņa

  Nezinu, kāpēc? Bet man šovakar izlasot ,ka Barišņikovam ir piešķirta pilsonība, kādam liekas, ka tas nav pareizi, gribas raudāt. Vai tiešām mēs nevaram cienīt, mīlēt savus cilvēkus, kuri ir Latviju iznesuši pasaulē. Nezinu ko teikt. Varbūt cilvēki ir tik neinformēti, kuri vārdu Barišņikovs nav dzirdējuši. Varbūt?
 • SO.
  0 0 0

  SO.

  Atbalstu pilsonibas piešķiršanu M.Barišņikovam par visiem 100% un vēl.Šovinistiskajiem nepilsoņu tūkstošiem varu ieteikt 3 ceļus-veikt pasaulē to, ko mākslinieks un nopelnīt pilsonību,kļūt par Latvijas pilsoni likumā noteiktā veidā,meklēt sev dzivesvietu, kur jūtas piederīgs pēc valodas un uzskatiem.Lūdzu, iespēju daudz.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl