Dakteri Klauni meklē jaunus kolēģus darbam Kurzemes un Latgales slimnīcās

0 Komentāru

Dakteri Klauni meklē jaunus kolēģus. Vēl 10 dienas var pieteikties atlasei jaunā Dakteru Klaunu reģionālajā skolā. Tajā dalībniekus sagatavos patstāvīgam darbam ar bērniem Kurzemes un Latgales slimnīcu bērnu nodaļās.

Ja viņi sagaida mazos pacientus un viņu vecākus jau pie slimnīcas ēkas, tad šie smaidi, kas ir adresēti Dakteriem Klauniem, noteikti palīdzēs. Šis atbalsts ir ļoti nepieciešams bērniem ar īpašām vajadzībām.

Deviņus gadus vecais Rikards ir atbraucis uz Bērnu slimnīcu pie fizioterapeita. Viņa auklīte Inese pamana, ka, komunicējot ar Dakteriem Klauniem, viņa audzēknis vienmēr atraisās.

“Bērnam var redzēt lielu prieku, sajūsmu. Mēs pa gabalu nācām, bērns ātrāk no mašīnas lēkt ārā. Ir tā, kad Rikards dodas uz slimnīcu, tā neasociējas ne ar ko baigi pozitīvu, bet, kad ir iespēja satikt Dakterus Klaunus, tad ir liels prieks, tad aizmirstas viss satraukums un bērnam daudz priecīgāk atrasties slimnīcā,” saka Inese.

Līdz 17. oktobrim tiek meklēti jauni kolēģi, kas ir gatavi strādāt Liepājas, Ventspils, Rēzeknes un Daugavpils slimnīcā. Tur šobrīd ir vajadzīgi papildspēki.

Latvijā šobrīd aktīvi darbojas ap 30 Dakteru Klaunu. Savā komandā viņi gaida tos, kuri spēj atrast kopīgu valodu ar dažādiem bērniem un ir gatavi mācīties un veltīt laiku, lai mazie pacienti ātrāk izveseļotos.

“Arī ir svarīgi, lai citos cilvēkos redzētu viņu stiprākas puses, jo Dakteris Klauns, nevis tas, kurš ļoti palīdz un izvelk, viņš atrod šīs stiprākās puses un izceļ arī bērnam slimnīcā,” teic ”Dr. Klauns” biedrības vadītāja Marianna Milovska.

Sešu mēnešu laikā potenciālie dakteri klauni apgūs ne tikai aktiermākslu, bet arī medicīnas klaunādi un bērnu psiholoģiju. Viņiem būs arī mācības, lai saprastu, kādas procedūras sagaida mazos pacientus un kā viņiem vislabāk palīdzēt. Lai sāpju grimasi sejā nomainītu smaids. Ja jūs esat gatavs improvizācijām, ir vērts izmēģināt savus spēkus.

0 Komentāru