Komentāri
Dainu skapis saņēmis dāvanu – apdrošināšanu miljons eiro vērtībā
Foto: Ivo Jurkāns, LNT ziņas

Dainu skapis, kas ir viena no lielākajām Latvijas kultūras mantojuma vērtībām un iekļauta arī UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā, šobrīd apdrošināts apar miljons eiro.

Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūtam kā Dainu skapja pārraudzītājam apdrošināšanas polisi ar apdrošinājuma summu viena miljona eiro apmērā dāvinājusi AAS “Gjensidige Baltic”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Polisē iekļauta apdrošināšana pret visiem iespējamiem riskiem – ugunsnelaimēm, dūmu, vētras, krusas un plūdu iedarbību, šķidrumu noplūdi no bojātiem cauruļvadiem, zemes noslīdējumiem un iegruvumiem, kā ari trešo personu prettiesisku rīcību, kas varētu kaitēt Dainu skapim.

Foto: Ivo Jurkāns, LNT ziņas

Foto: Ivo Jurkāns, LNT ziņas

AAS ”Gjensidige Baltic” dāvinātās apdrošināšanas polises darbības termiņš ir viens gads. “Uzskatām, ka šāds dāvinājums būtu jāpārvērš par ikgadēju tradīciju, lai Dainu skapis vienmēr būtu pasargāts pret jebkādām iespējamām nelaimēm,” norāda AAS “Gjensidige Baltic” Pārdošanas daļas vadītāja Ināra Meija.

Dainu skapis otrdien, 26. augustā tika pārvietots uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jeb Gaismas pils telpām, kur tas tiks uzstādīts ēkas 5. stāvā līdzās Latviešu folkloras krātuves lasītavas jaunajām telpām.

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl