Dailes teātris šosezon piedāvās 17 jauniestudējumus

0 Komentāru
Dailes teātris šosezon piedāvās 17 jauniestudējumus
12.09.2017. Dailes teātra KAMERZĀLĒ notiek preses konference, kurā informē par 2017./2018. gada sezonas aktualitātēm. (Lauris Aizupietis / f64)

Dailes teātris saviem skatītājiem jaunajā sezonā piedāvās 17 jauniestudējumus. Sezonu jau 20. septembrī atklās režisora Aleksandra Morfova traģikomēdija “Svinības”.

Nākamā Lielās zāles pirmizrāde plānota 17. novembrī. Dž. Dž. Džilindžers iestudēs franču izklaidi “Art”. Šim jauniestudējumam sekos režisores Lauras Grozas-Ķiberes cilvēku drāma divos cēlienos “Jeruzaleme”.

Dailes teātra mākslinieciskais vadītājs Dž. Dž. Džilindžers norāda, ka jaunajā sezonā teātra repertuārs būs ļoti plašs un dažāds, bet, viņaprāt, visspēcīgākā izrāde šosezon būs bulgāru režisora radītā traģikomēdija “Svinības”, kurā lomas atveidos Latvijā iemīļotākie aktieri.

Dž. Dž. Džilindžers
Dailes teātra mākslinieciskais vadītājs

Jau ar pirmo iestudējumu Aleksandrs Morfovs ir īpašs mums, tas ir notikums gan aktieriem radošajā procesā, jo viņš ir tik radošs, viņš var uz vietas tādas ainas sacerēt, arī skatītajam patīk viss ko viņš rada, un tas arī ir tas lielākais mūsu īpašais notikums.

Šajā sezonā Dailes teātri sagaida vairāki jaunumi. Kolektīvam pievienojies nupat studijas beigušais režisors Toms Treinis, kura radītā attiecību drāma “Kam no vilka kundzes bail?” pirmizrādi piedzīvos jau 10. oktobrī. Dailes teātrī ienākuši arī trīs jauni aktieri, savukārt teātra štatā vairs nebūs aktieris Jānis Paukštello, Juris Kalniņš un Pēteris Gaudiņš.

 

0 Komentāru