Dabas vērotājs novembri prognozē aukstāku

0 Komentāru
Dabas vērotājs novembri prognozē aukstāku
(Foto: LETA)

Ja meteoroloģiskās prognozes liecina, ka novembris būs siltāks par normu, tad dabas zīmju vērotājs Vilis Bukšs prognozē, ka sala mēnesis būs aukstāks nekā parasti.

Vērojot norises dabā, Bukšs prognozē, ka novembris būs nokrišņiem bagāts, rudenīgs, bet mēneša otrajā pusē laikapstākļi būs raksturīgāki ziemai.

Par laika apstākļiem atbildīgās dienas augustā – 17. un 30. augusts vēstīja, ka novembris lielākoties būs mākoņains, mitrs, bet mēneša beigās naktīs iespējams neliels sals.

Novembra pirmā puse, līdz Mārtiņdienai, būšot mākoņaina, rudenīgi vēsa, gaidāms smidzinošs lietus, kas reizēm būs arī stiprāks par smidzināšanu. Ap Mārtiņiem gaidāms pat lietus ar slapju sniegu. Mēneša vidū naktis kļūšot aukstākas un biežāk gaidāms sals. Savukārt uz mēneša beigām lietu nomainīs sniegs. Pēc 25. datuma austrumu rajonos varētu izveidoties neliela sniega kārtiņa, prognozē Bukšs.

Jau ziņots, ka saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra meteorologu prognozēm novembrī gaisa temperatūra būs virs normas, jo valdošās būs siltās gaisa masas. Līdz ar to sals un sniegs vēl nav gaidāms. Vēsākas gaisa masas varētu ieplūst mēneša beigās.

0 Komentāru