Dabas draugi, ņemiet vērā! Līgatnes lāčus nevarēs apciemot vēl līdz oktobrim

0 Komentāru
Dabas draugi, ņemiet vērā! Līgatnes lāčus nevarēs apciemot vēl līdz oktobrim
Foto: F64

Jaunu taku, laipu būvniecības un citu infrastruktūras ierīkošanas dēļ no šīs nedēļas līdz 2015. gada 1. oktobrim apmeklētājiem tiek slēgtas Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takas.

Līgatnes dabas takās ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzekļiem šajā gadā būtiski tiek uzlabota dabas tūrisma infrastruktūra. Uzsākti takas rekonstrukcijas darbi pie lāču voljera – tiek demontēta vecā laipa, kuras vietā taps jauna ar skatu platformu, kas būs piemērota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, norāda Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange.

Tāpat jauna taka top pie mežacūku voljera un citviet teritorijā. Diemžēl aktivitāšu dēļ lielākajā daļā taku teritorijas ir ierobežotas iespējas aplūkot dzīvniekus. Tāpat darbu zonā ir intensīva būvniecības tehnikas kustība, kas traucē apmeklētājiem baudīt gaidīto un cerēto mierīgo atpūtu dabā.

Līgatnes lāču rotaļas:

“Mēs atvainojamies visiem atpūtas dabā cienītājiem. Taču šīs ir īslaicīgās neērtības, kas vainagosies ar drošāku un ērtāku vidi, sakārtotāku infrastruktūru jau šā gada oktobrī,” norāda Lange.

Šajā gadā Līgatnes dabas takas svin 40. pastāvēšanas gadadienu Dabas aizsardzības pārvalde jau īstenojusi vairākus uzlabojumus objektā – pēc remonta atvērts skatu tornis, no kura var vērot Gaujas Nacionālā parka ainavu. Savukārt ar uzņēmēju atbalstu teritorijā izveidots bērnu rotaļlaukums un ierīkoti soliņi. Šajā gadā plānots uzbūvēt dzīvnieku barības sagatavošanas virtuves ēku, kas nodega šā gada pavasarī.

0 Komentāru