Komentāri
Dabas draugi izveidojuši upes piesārņotāja ”portretu”: balina matus ar Prestige 207 un iepērkas Maxima
Foto: Facebook

Dabas aizstāvju grupa regulāri vasarās attīra Vecpalsas upi, kurā samesti atkritumu maisi. To saturs ļāvis dabas draugiem ieskicēt īsu šīs upes piesārņotāja portretu. Skaties, varbūt atpazīsti šo nelieti!

“Lieta šāda – jau piecus gadus, īpaši vasaras sezonā, regulāri no Vecpalsas upes vācu tur iemestus atkritumu maisus… Upes posms atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā aizsargājamo ainavu apvidū Ziemeļgauja Apes novada teritorijā. Kopā pa šiem gadiem būs savākušies jau kādi 40 atkritumu maisi, kurus esmu transportējis uz tiem piemērotu vietu – atkritumu konteineru (nereti arī uz savu privāto). Nav īpaši patīkams skats, kad upē, kur nule jau uz nārstu vajadzētu ierasties lašiem, priekšā stāv atkritumu maisi,” sociālajā tīklā Facebook raksta dabas draugs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš akcentē, ka nav sevišķi “patīkami nav arī rakāties pa šiem atkritumiem, lai mēģinātu uziet kādu kases čeku vai kādu informatīvu atsauci uz piesārņotāja/-u personību/-ām…” Tā kā līdz šim “lietiskos pierādījumus nav izdevies atrast, tiek lūgta iedzīvotāju palīdzība, jo pa šo laiku ir izveidojies “dabai nedraudzīgās personas/-u dzīves apstākļu, paradumu un uztura raksturojums”.

Skaties, varbūt atpazīsti piesārņotāju!

– persona diezgan bieži balina matus (Prestige tonis 207), visticamāk, ka sieviete;
– persona smēķē Camel cigaretes, agrāk smēķēja arī kontrabandas cigaretes;
– personai ir kaķi, iespējams, ka pat diezgan daudzi, par kuriem ļoti rūpējas ar Whiskas barību – gaļu želejā, kā arī sauso barību.
– persona agrāk regulāri lietoja alkoholu, bet pēdējos divus gadus nav novērojuma;
– persona vismaz reizi nedēļā sevi palutina ar Ulmaņlaiku vai Bauskas kvasu;
– personai patīk uzcienāties ar Ādažu čipsiem, kā arī grauzt saulespuķu sēklas;
– personai ir transportlīdzeklis – ar kājām atkritumus izmest nedodas;
– persona dodas iepirkties uz Smilteni vai Gulbeni;
– persona galvenokārt apmeklē Maxima veikalus, bet iepērkas arī veikalos Top, Maks un Lats;
– persona rūpējas arī par savu veselību, šeit ceru, ka draugi farmaceiti un dakterīši varētu palīdzēt, jo es ar medikamentiem esmu uz jūs.. Persona lieto – Nebilet, Mesar plus, Mildronāts, Allopurinol, Allochol, Trifas, Imdur – vai kādām no šīm nepieciešama recepte?
– Visticamāk, ka persona/-as ir no Apes novada Virešu pagasta.

 

Atkritumi tiek iemesti Vecpalsas upē no tilta Palšos.

“Ja esi ko manījis vai ir aizdomas par kādu, tad dod ziņu, kā arī priecāšos, ja dalīsi šo ziņu ar citiem novadniekiem,” vēsta dabas draugs, ar kuru sazināties var, rakstot uz e-pasta adresi:  janis.perle@daba.gov.lv.

Foto:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl