CVK reģistrē jau ceturto parakstu vākšanas iniciatīvu Saeimas atlaišanai

11 komentāri

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) reģistrējusi nu jau ceturto parakstu vākšanas iniciatīvu par Saeimas atlaišanu. Šī un visas iepriekšējās šādas iniciatīvas ir apvienotas vienā parakstu vākšanas listē. Taču šobrīd izskatās, ka parakstīties gribētāju entuziasms kopumā sāk apsīkt.

Centrālā vēlēšanu komisija lēmusi, ka partiju apvienības “Jaunā saskaņa” iesniegums par Saeimas atsaukšanu ir jāpievieno jau esošajām trim teju identiskajām iniciatīvām. Visām ir viens mērķis – atlaist esošo parlamentu. Tomēr tas nozīmē, ka visi paraksti tiks vākti vienā listē.

“Mēs jau iepriekš bijām šādas iniciatīvas izskatījuši, arī šis gadījums ir līdzīgs, pieņemts lēmums reģistrēt šādu iniciatīvas grupu un pievienot jau reģistrētajai iniciatīvas par Saeimas atsaukšanu,” skaidro CVK vadītāja Kristīne Bērziņa.

Novembrī šādu parakstu vākšanu ierosināja divi margināli veidojumi – “Varu Latvijas Tautai” un Centra partija, bet decembra sākumā  arī mediķu arodbiedrība lēma sākt vākt parakstus, lai varētu rīkot 13. Saeimas atlaišanas referendumu. Sevi par antinacistu dēvējošais “Jaunās Saskaņas” vadītājs Jānis Kuzins uzskata – jo vairāk līdzīgas iniciatīvu iesniegs, jo vairāk iedzīvotāju parakstīsies.

“Es domāju, ka mēs sākam tādu interesantu procesu, kad pievienosies vēl un vēl, katrai organizācijai ir savs mērķis, kāpēc šī Saeima ir jāatlaiž, tāpēc es aicinu citas partijas pievienoties, to pašu veco “Saskaņu”, ZZS vai Lemberga “Ventspilij un Latvijai”,” prāto Kuzins.

Šobrīd aktivitāte parakstu vākšanā apsīkusi – Saeimas atlaišanu pagaidām prasījuši nedaudz vairāk par 42 000 cilvēku. Lai notiktu tautas nobalsošana, jāsavāc gandrīz 155 000 parakstu.