CVK izskata Gavara sūdzību par vēlēšanu urnu neapsargāšanu iepriekšējā balsošanā; rezultāti netiek atcelti

Komentāri

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien izskatīja iesniegumus par iespējamiem pārkāpumiem arī citās pašvaldībās. Taču tie visi tika atzīti par nepamatotiem. Tostarp tika noraidīts aicinājums atcelt vēlēšanu rezultātus vairākos desmitos Rīgas iecirkņu.

Līdzšinējais Rīgas domnieks Valdis Gavars no “Vienotības” CVK bija aicinājis atcelt vēlēšanu rezultātus 38 iecirkņos Rīgā. Viņš minēja vairākus iemeslus, kāpēc tas būtu darāms, taču galvenais no tiem – vēlēšanu urnas iepriekšējās balsošanas laikā nav tikušas apsargātas naktīs, uzticību viņam neraisa to konstrukcija.

Ekrānuzņēmumi

Pēc viņa pārmetumu uzklausīšanas emocionāls kļuva Rīgas vēlēšanu komisijas vadītājs Juris Kokins: “Jūsu šī radītā psihoze, kas ir šobrīd, tā faktiski [ir] valsts iekārtas graušana. Nosacītā tā pat to varētu uztvert. Jo tik masveidīgi producēt negācijas tā vietā, lai dokumentētu un pārbaudītu, radīt priekšstatu, ka visi ir blēži apkārt, tas, godīgi sakot, ir gandrīz personisks apvainojums visiem tiem cilvēkiem, kas strādāja iecirkņos.”

“Bet tad vajag novērst to visu, lai nebūtu aizdomas, kas ir bijis. Ja apsardze nav bijusi, viss kas var būt. Ja kameras nav bijušas, arī viss kas pieļaujams varēja būt. Bet varbūt nebija,” turpināja Gavars.

Uzklausījusi visus iesaistītos, CVK vienbalsīgi nolēma, ka nevienā no Rīgas iecirkņiem nav pamata atcelt rezultātus. “Es nesaskatu šajā iesniegumā nevienu racionālu pamatu, lai šo iesniegumu apmierinātu,” norādīja CVK pārstāvis Pēteris Dzalbe.

Lasi vēl