Cukura līmenis tiek kontrolēts aptuveni 50 reizes dienā. “Eņģeļi pār Latviju” vēstneša – trīsgadīgā Jāņa – stāsts

5 komentāri

Šogad labdarības akcija “Eņģeļi pār Latviju” īpašu uzmanību pievērš cukura diabēta problēmai. No tā Latvijā cieš apmēram 600 bērnu, no kuriem apmēram trešdaļai būtu nepieciešami mūsdienīgi glikozes līmeņa mērīšanas aparāti.

Akcijas laika plānots palīdzēt 76 ar diabētu slimiem bērniem. Arī trīsgadīgajam Jānim.

Pirmā tipa iedzimts cukura diabēts Jānim tika konstatēts pusotra gada vecumā. Skatoties uz dēla sadurtajiem pirkstiem, vecāki pēc nedēļas ar kāda paziņas palīdzību no ārzemēm sagādāja viņam aparātu ar sensoru. Tas ļauj mērīt glikozes līmeni neierobežotu skaitu reižu bez atkārtotas duršanas. Jānim cukura līmenis tiek kontrolēts aptuveni 50 reizes dienā.

“Mums ir modinātāji naktī uz vieniem, uz trijiem naktī, vīrs ceļas pulksten sešos uz darbu, un tad viņš jau pārņem to kontroli. Mēs ceļamies vienos, trijos, sešos un pārbaudām viņam cukuru. Pirms mums nebija šī “FreeStyle Libre” mēs dūrām pirkstos. Tas bija slimnīcā. Mājās mēs viņu pat nepamodinām, viņam pat nepieskaramies. Bērnam to miegu netraucējam,” stāsta Jāņa mamma Līga.

Sāpju mazajam tāpat pietiek. Vidēji sešas reizes dienā viņam ir nepieciešamas insulīna injekcijas.

“Mēs Jānim stāstām, ka tas ir pagaidām, ka mums ir pagaidām jātaisa “čiks” katru dienu, jāievada insulīns. Bet viņš ir ļoti pacietīgs bērniņš. Es apbrīnoju savu bērnu. Viņš saprot, iet uz parasto bērnudārzu. Mums ir zelta medmāsa,” saka Līga.

Sensors atvieglo zēna uzraudzību bērnudārzā. Ja tā nebūtu, pārbaudot glikozes līmeni, Jānim katru reizi vajadzētu durt pirkstā. Tas traumē nervu galus un noved pie ādas sabiezēšanās.

“Tas sensors ir ūdens izturīgs. Mēs ejam uz baseinu, ar viņu var iet pirtī, vannoties, pilnīgi nekādu ierobežojumu nav. Visu ar viņu var darīt, vienīgi mēs uzlīmējam pa virsu plāksterīti, lai pasargātu viņu, jo spēlējoties bērns to var noraut nost. Tas ir dārgi,” bilst Līga.

Viens aparāts maksā 65 eiro, taču tam divas reizes mēnesī ir jāmaina sensors, viens maksā gandrīz 70 eiro. Turklāt Latvijā tas nemaz nav nopērkams.

“Draugi no Anglijas mums sūta, no Francijas, no Vācijas, dažādi. Ir bijis arī, kad šeit pārpircēji pārdod Latvijā. Ir nācies pirkt vēl dārgāk. Ar uzcenojumu,” atklāj Jāņa tētis Kaspars.

Lai sensoru nepietrūktu, ģimene cenšas veidot to uzkrājumus. Kā likums noteikts, ka mājās vienmēr ir jābūt vismaz četriem. “Ir nedrošības sajūta, ka nav iespējams aiziet tepat uz aptieku nopirkt. Kā jebko citu, kas nepieciešams. Visu laiku ir jādomā, kur dabūt,” bilst Kaspars.

Ģimene ļoti cer, ka, pateicoties akcijai “Eņģeļi pār Latviju”, mūsdienīgi glikozes mērīšanas aparāti kļūs pieejamāki un atvieglos smagi slimu bērnu dzīvi.

Iepriekš jau vēstīts, ka sākusies sirsnīgākā labdarības akcija ”Eņģeļi pār Latviju”. Akcija norisinās jau divpadsmito reizi. Šogad palīdzību gaida 139 bērni, kuru atbalstam kopā nepieciešami 279 210 eiro.

Ziedošanas iespējas

Labdarības akcijas ”Eņģeļi pār Latviju” ietvaros ikvienam ir iespēja sniegt bērniem palīdzību:

  • ziedojot portālā “bsf.lv“,
  • izmantojot ziedojumu kastītes,
  • iegādājoties akcijas preces ”Rimi” veikalos vai ziedojot ”MansRimi” naudas uzkrājumu kioskos vai mājas lapā “mansrimi.lv“,
  • zvanot uz tālruni 90006486 (maksa par zvanu 1,42 eiro).

Ar visu informāciju par labdarības akcijas esošajām un plānotajām aktivitātēm aicinām iepazīties “www.engeliparlatviju.lv“.

5 komentāri