Cūku mēra sērga skārusi saimniecību Priekuļu pagastā

2 komentāri

Āfrikas cūku mēris Latvijā nedēļas laikā skāris jau otro saimniecību. Sērga iekļuvusi Priekuļu pagasta saimniecībā “Zemitāni”, kurā mīt 23 mājas cūkas.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) saimniecībā veic mēra apkarošanas pasākumus, tostarp likvidē cūkas un izmeklē to, kā sērga varēja iekļūt fermā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Apkārt slimības skartajai saimniecībai ir noteikta karantīna trīs kilometru rādiusā un uzraudzības zona desmit kilometru rādiusā. Apkārtnē esošajās fermās pastiprināti kontrolēs cūku reģistrācijas un biodrošības prasību ievērošanu, cūku veselības stāvokli un transporta kustību fermās. Kā arī īpašu uzmanību pievērsīs dzīvnieku un gaļas produktu pārvadāšanai.

Zonās esošo fermu saimniekiem ir aizliegts pārvietot cūkas no vienas saimniecības uz otru, kā arī izvest lopus un cūkgaļu no apkārtnes.

Šogad šis jau ir sestais mēra uzliesmojums Latvijas cūkaudzētavās.

TOP komentāri

 • Janis Urkauskis
  0 0 0

  Janis Urkauskis

  Labak nevajag pirkt galu veikalos un liepaja skarnos peter tirgu
 • QQ
  0 0 0

  QQ

  Nez kāpēc cūku mēris neskar tās saimniecības, kas Latvijā pieder ārzemniekiem?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl