Cūku audzētāji Āfrikas cūku mēra izplatībā vaino mežcirtējus

1 komentārs

Āfrikas cūku mēris turpina savu uzvaras gājienu Latvijā un šobrīd šīs ļoti lipīgā slimība konstatēta faktiski visā valsts teritorijā. Neskarts palicis vien neliels apgabals Kurzemē. Cūkkopji, kas pulcējās ikgadējā kopsapulcē ir pārliecināti, kas slimības izplatībā lielā mērā vainojama cilvēku bezatbildība.

Cūkkopji novērojuši likumsakarību, ka mirušas mežacūkas tiek atrastas netālu no vietām, kur tiek cirsti koki. Tas nozīmē, ka sērgu mežā iespējams izplata mežcirtēji, kas nepietiekami ievēro biodrošību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Biodrošības pasākumu nozīmi apliecina šā gada sākumā atklātie cūku mēra gadījumi divās SIA ”Ancers” fermās Krimuldā un Salaspilī, kur mācās nogalināt vairāk nekā 15 000 dzīvnieku. Lai šādi gadījumi neatkārtotos, Pārtikas un veterinārais dienests nolēmis biežāk veikt kontroles.

Vienlaikus, būtu jāpapildina Ministru kabineta noteikumi, kuros šobrīd noteiktas minimālās biodrošības prasības. PVD uzskata, ka vēl stingrāk jāregulē darbinieku iekļūšana fermās, kā arī jāuzlabo saimniecību iekšējās kontroles mehānisms. Tāpat nepieciešama rūpīgāka mirušo dzīvnieku izmeklēšana. Jāpiebilst, ka cūku mēra dēļ lauksaimnieki cieš prāvus zaudējumus. Lai gan valsts maksā kompensācijas, tirgū noteikti virkne ierobežojumu, kas nozarei rada lielus sarežģījumus.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl