Cūku audzētāji Āfrikas cūku mēra izplatībā vaino mežcirtējus

1 komentārs

Āfrikas cūku mēris turpina savu uzvaras gājienu Latvijā un šobrīd šīs ļoti lipīgā slimība konstatēta faktiski visā valsts teritorijā. Neskarts palicis vien neliels apgabals Kurzemē. Cūkkopji, kas pulcējās ikgadējā kopsapulcē ir pārliecināti, kas slimības izplatībā lielā mērā vainojama cilvēku bezatbildība.

Cūkkopji novērojuši likumsakarību, ka mirušas mežacūkas tiek atrastas netālu no vietām, kur tiek cirsti koki. Tas nozīmē, ka sērgu mežā iespējams izplata mežcirtēji, kas nepietiekami ievēro biodrošību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Biodrošības pasākumu nozīmi apliecina šā gada sākumā atklātie cūku mēra gadījumi divās SIA ”Ancers” fermās Krimuldā un Salaspilī, kur mācās nogalināt vairāk nekā 15 000 dzīvnieku. Lai šādi gadījumi neatkārtotos, Pārtikas un veterinārais dienests nolēmis biežāk veikt kontroles.

Vienlaikus, būtu jāpapildina Ministru kabineta noteikumi, kuros šobrīd noteiktas minimālās biodrošības prasības. PVD uzskata, ka vēl stingrāk jāregulē darbinieku iekļūšana fermās, kā arī jāuzlabo saimniecību iekšējās kontroles mehānisms. Tāpat nepieciešama rūpīgāka mirušo dzīvnieku izmeklēšana. Jāpiebilst, ka cūku mēra dēļ lauksaimnieki cieš prāvus zaudējumus. Lai gan valsts maksā kompensācijas, tirgū noteikti virkne ierobežojumu, kas nozarei rada lielus sarežģījumus.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl