CSDD uzsāk gājēju glābšanas misiju Redzams – tātad dzīvs!

1 komentārs
CSDD uzsāk gājēju glābšanas misiju Redzams – tātad dzīvs!
FOTO: LETA

Ir skolēnu brīvlaiks, un tas nozīmē, ka bērniem ir vairāk brīvā laika. Ja viņi to pavada ārpus mājas, tad  pieaugušajiem ir svarīgi padomāt par viņu drošību. Lai glābtu mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku dzīvības, no trešdienas, 29. oktobra, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) kopā ar vairākiem partneriem uzsākt tumšo gājēju glābšanas misiju Redzams – tātad dzīvs!.

2014. gadā uz Latvijas ceļiem cietuši jau vairāk nekā 700 gājēji, savukārt 50 cilvēkiem, gājiens uz mājām vai kādu citu galamērķi, beidzies traģiski. Redzot šo dramatisko upuru skaitu, CSDD kopā ar partneriem šodien sāk jaunu kampaņu.

Degpunktā komanda, kopā ar Satiksmes ministru Anriju Matīsu, CSDD priekšnieku devās izbraucienā, lai pārliecinātos cik redzami, vai neredzami ir gājēji.

Tumši, slikti izgaismoti posmi ir arī pilsētās un citās, blīvi apdzīvotās vietās. To pierāda arī skaudrā statistika – vairāk nekā puse no bojāgājušajiem gājējiem, notriekti tieši pilsētā, nevis uz kāda klusa lauku ceļa.

Nenoliedzami, atstarojošajās vestēs, līdz šim pārsvarā ierasts redzēt tikai policistus, sētniekus un ceļa strādniekus. Taču no šā gada rudens, ārpus apdzīvotām vietām un apgaismotiem ceļa posmiem, vietās, kur gājējiem nav izveidota atsevišķa ietve, ikvienam jābūt šādai labi pamanāmai vestei – tas nu ierakstīts likumā.

Nenoliedzami, spilgtā, atstarojošā veste, ne tikai sargā gājēju, bet arī palīdz autovadītājiem.

Plašāk skatieties Degpunktā sagatavotajā sižetā.

1 komentārs