Covid-19 uzliesmojis Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Muceniekos

1 komentārs
Covid-19 uzliesmojis Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Muceniekos
PAULA ČURKSTE, LETA

Covid-19 uzliesmojums skāris Patvēruma meklētāju izmitināšanas centru Muceniekos Ropažu novadā, izriet no ceturtdien valdības sēdē paustā.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs stāstīja, ka, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, saslimšanas gadījumi konstatēti Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Muceniekos. Epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās.

Savukārt veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) sacīja, ka, neskaitot Mucenieku uzliesmojumu, Covid-19 izplatības ģeogrāfija ir ļoti plaša un “drošo reģionu” skaits samazinās.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) aģentūra LETA noskaidroja, ka Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Muceniekos kopš pagājušās ceturtdienas ir izsludināta karantīna, kas nozīmē, ka patvēruma meklētāji netiek izlaisti ārpus centra. Kopumā inficēšanās ar Covid-19 konstatēta desmit patvēruma meklētājiem un diviem darbiniekiem. Trīs no saslimušajiem centra iemītniekiem vidēji smagā formā ievietoti slimnīcā, bet pārējie septiņi iemītnieki ārstējas turpat centrā.

Patlaban neesot zināms, kur centra iemītnieki inficējušies ar Covid-19.

Kopumā centrā atrodas 65 patvēruma meklētāji.

Aģentūra LETA pārliecinājās, ka saskaņā ar patvēruma meklētāju izmitināšanas centra iekšējās kārtības noteikumiem, centra iemītniekiem ir tiesības atrasties arī ārpus centra. Ja patvēruma meklētājs vēlas atstāt izmitināšanas centru uz laiku, kas ilgāks par 24 stundām, viņš par to informē centra darbinieku.

Aģentūra LETA pārliecinājās, ka saskaņā ar patvēruma meklētāju izmitināšanas centra iekšējās kārtības noteikumiem, centra iemītniekiem ikdienā ir tiesības atrasties arī ārpus centra. Ja patvēruma meklētājs vēlas atstāt izmitināšanas centru uz laiku, kas ilgāks par 24 stundām, viņš par to informē centra darbinieku.

SPKC dati liecina, ka otrdien Ropažu novadā atklāti 46 jauni inficēšanās gadījumi, kopējam pēdējās divās nedēļās inficēto skaitam sasniedzot 73 iedzīvotājus.
1 komentārs