Covid-19 slimnieks 1.oktobrī braucis ar autobusu Ārlava-Talsi un Talsi-Rīga

Pievienot komentāru
Covid-19 slimnieks 1.oktobrī braucis ar autobusu Ārlava-Talsi un Talsi-Rīga
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (IEVA LEINIŠA, LETA)

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicina pasažierus, kas 1.oktobrī brauca ar autobusu maršrutā Ārlava-Talsi un Talsi-Rīga, vērot savu veselību, jo reisos pārvietojās ar Covid-19 inficēts pasažieris, liecina SPKC paziņojums.

SPKC epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināts Covid-19, 1.oktobrī braucis no Ārlavas uz Talsiem un pēc tam no Talsiem uz Rīgu.

Inficētais braucis no Ārlavas līdz Talsiem ar AS “Talsu autotransports” reisu Nr.7947 Rīga-Talsi, kas izbraucis no Rīgas plkst.9.20, Ārlavā bijis plkst.12.07 un Talsos – plkst.12.25. Tāpat pasažieris braucis ar “Talsu autotransporta” reisu Nr.7951 Talsi-Rīga, kas no Talsiem izbraucis plkst.12.50 un Rīgā ieradies plkst.15.

SPKC norāda, ka visiem pasažieriem, kas brauca minētajos laikos un autobusos, jāseko līdzi savam veselības stāvoklim. Ja tiek novēroti saslimšanas simptomi, jāsazinās ar savu ģimenes ārstu un jāveic izmeklēšana uz Covid-19.

Lasi vēl: Aizvadītājā diennaktī Latvijā reģistrēti 67 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi

SPKC arī atgādina, ka ikvienam ir iespēja veikt valsts apmaksātu Covid-19 testu arī tad, ja nav saslimšanas simptomu. Iepriekš ir obligāti jāpierakstās, zvanot uz tālruņa numuru 8303 darba dienās laikā no plkst.8 līdz 20, sestdienās laikā no plkst.9 līdz 15 un svētdienās laikā no plkst.9 līdz 12.

“Atgādinām, ka šādos gadījumos ātrāk uzzināt, ka esi bijis kontaktā ar Covid-19 slimnieku var palīdzēt lietotne “Apturi Covid”. Izmantojot lietotni, varēsi savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus,” teikts SPKC paziņojumā.