Covid-19 riska grupā gan pastnieki un kurjeri, gan sūtījumu saņēmēji

5 komentāri

“Latvijas pasts” sācis sarunas ar vairākiem uzņēmumiem, lai tie saražo sejas aizsarglīdzekļus pastniekiem. Ikdienā viņi ir ciešā saskarsmē ar tūkstošiem cilvēku un riskē saķert bīstamo koronavīrusu.

Pagaidām “Latvijas pasta” darbiniekiem nākas iztikt ar mudinājumu klientiem nepienākt pārāk tuvu.

“Latvijas pasta” vairāk nekā tūkstoš pastnieku, kurjeru un pasta nodaļu darbinieku ne tikai paši ir riska grupā saslimt ar Covid-19 vīrusu, bet arī, ja ir jau inficēti, ar vīrusu dienas laikā var aplipināt savus daudzos klientus.

“Šodien man ir vairāk nekā simt sūtījumu. Parasti sūtījumu skaits ir vairāk nekā 200,” TV3 Ziņām norāda “Latvijas pasta” pastnieks Georgijs Komrovs. Viņa primārā piesardzība – divu metru fiziskā distance.

Sevišķa piesardzība, izsniedzot ierakstītās vēstules un sūtījumu pakas, kad pastniekam no klienta ir jāsaņem paraksts, ko veic uz mobilā telefona ekrāna.

Grūtāk esot situācijās, kad jāiznēsā pensijas. Tad jādodas senioru mājokļos. Vecie ļaudis bieži gribot pacienāt ar tēju un cepumiem, bet tagad tas jāatsaka abu pušu veselības dēļ. “Es nevaru teikt, ka pensionāri baigi uzmanās no pastniekiem, kad pastnieks iet izmaksāt pensiju, bet tomēr distance tiek ievērota,” bilst Komrovs.

Strauja risinājuma neesot, – saka “Latvijas pasta” vadība, tāpēc gan pastniekiem, gan pensionāriem ir maksimāli sevi jāpasargā.

“Tad ko darīt – aicināt šo veco cilvēku uz pasta nodaļu, lai tur šo pensiju saņemtu. Varbūt tas pat ir vēl riskantāk. Te tādas vienas pareizās receptes nav,” saka “Latvijas pasta” valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns.

Pašu darbinieku aizsardzībai “Latvijas pastam” neesot problēmu ar cimdiem, taču līdzīgi kā citviet – trūkstot vai atsevišķās pasta nodaļās vispār vairs neesot ne sejas masku, ne dezinfekcijas līdzekļu.

“Ar maskām ir grūtāk, bet pasts pagaidām spēj izsniegt pastniekam vismaz vienu masku dienā. Ar cimdiem ir vieglāk, cimdu nekad netrūkst,” saka Komrovs.

“Latvijas pasta” vadība atzīst, – problēma ar sejas masku trūkumu tik tiešām ir. Sāktas sarunas ar vietējiem ražotājiem, kas varētu piegādāt jebkādus sejas aizsarglīdzekļus.

Lasi vēlLatvijā sākusies Covid-19 transmisija sabiedrībā