Covid-19 Latvijā: gandrīz visi uzliesmojumi radušies tāpēc, ka cilvēki ar simptomiem nepalika mājās

11 komentāri

Pagājušajā nedēļā Latvijā kopumā tika reģistrēti 780 Covid-19 saslimšanas gadījumi. Nedēļas griezumā tas ir straujākais pieaugums kopš pandēmijas sākuma.

Analizējot vīrusa izplatīšanos, epidemiologi secinājuši, ka gandrīz visi uzliesmojumi radušies tāpēc, ka cilvēki, kuriem bijuši Covid-19 saslimšanas simptomi, turpināja doties savās ikdienas gaitās, apmeklēja darbu vai izglītības iestādes.

Lasi vēl: Rupjības, agresija un pat draudi ar ieroci – Covid-19 pacienti un tuvinieki izgāž savas negācijas uz mediķiem

“Mums ir svarīgi saprast, ka tomēr, ja cilvēkam ir simptomi, vajadzētu palikt mājās, vajadzētu konsultēties, ja simptomi ir nopietni, ar savu ģimenes ārstu un nepakļaut citus cilvēkus, ar kuriem mēs strādājam, ar kuriem mēs mācāmies, ar kuriem mēs braucam kopā sabiedriskajā transportā šim inficēšanās riskam,” saka Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Epidemiologi atkārtoti aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot piesardzības pasākumus. Ja situācijas pasliktināšanās tendence šādi turpināsies, valsts līmenī var nākties lemt par stingrāku ierobežojumu ieviešanu.