Covid-19 izplatīšanās riska mazināšanai Valmierā atceļ tradicionālo Simjūda gadatirgu

3 komentāri
Covid-19 izplatīšanās riska mazināšanai Valmierā atceļ tradicionālo Simjūda gadatirgu
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Covid-19 izplatīšanās riska samazināšanai Valmieras pilsētas pašvaldība pieņēmusi lēmumu atcelt sestdien plānoto Simjūda gadatirgu, portālu Skaties.lv informē Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāve Kristīne Melece.

“Lai gan Valmierā pēdējā nedēļā konstatēti četri (dati, ieskaitot 9. oktobra gadījumus) saslimšanas gadījumi, lēmums par tirgus atcelšanu pieņemts, ņemot vērā aktīvo gadījuma skaita pieaugumu Latvijā,” skaidro Melece.

Simjūda gadatirgus atcelts, jo tajā varētu pulcēties cilvēki no daudz un dažādām vietām Latvijā, kā arī, lai gan tas notiek ārā, tajā nav iespējams kontrolēt cilvēku plūsmu, ierobežot apmeklētāju skaitu un nodrošināt, lai visi cilvēki ievēro distanci.

Kā informē Melece, pārējie pasākumi Valmierā notiks, kā plānots.

Valmieras pilsētas pašvaldība aicina iedzīvotājus, uzņēmumus, tirdzniecības centrus, kultūras iestādes ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un stingri kontrolēt to ievērošanu, kā arī sekot līdzi publisko pasākumu organizatoru papildu noteiktajām drošības prasībām, piemēram, sejas masku lietošanu pasākuma apmeklējuma laikā. Drošības pasākumu ievērošanu publiskās vietās Valmierā pastiprināti kontrolēs Valmieras pilsētas pašvaldības policija.

Šobrīd Valmierā ir 18 aktīvo Covid-19 saslimšanas gadījumu.