Covid-19 izplatības karte: vairums jaunatklāto gadījumu reģistrēti Rīgā un Ropažu novadā

0 Komentāru
Covid-19 izplatības karte: vairums jaunatklāto gadījumu reģistrēti Rīgā un Ropažu novadā
LETA / INFOGRAM

No pagājušajā diennaktī atklātajiem kopumā 180 Covid-19 inficēšanās gadījumiem 38% ir reģistrēti Rīgā, bet lielāks skaits saslimušo atklāts arī Ropažu novadā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Rīgā ir konstatēti 69 jauni saslimušie, bet 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits galvaspilsētā pašlaik ir sasniedzis 571 cilvēku.

Ropažu novadā aizvadītajā dienā atklāti 15 jauni inficētie. Jūrmalā konstatēti deviņi, Daugavpilī, Liepājā, Gulbenes un Jēkabpils novadā – katrā septiņi, Madonas novadā – seši, bet virknē citu pašvaldību reģistrēts mazāks jaunu saslimušo skaits.

Lielākais pēdējās divās nedēļās saslimušo kopskaits ir Rīgā – 571, Daugavpilī – 57, Jelgavā – 54, Ropažu novadā – 48, bet Madonas novadā – 40 iedzīvotāji. Latvijā pašlaik vairs nav pašvaldību, kurās nebūtu neviena akūta inficētā.

Aģentūras LETA aprēķini, kas balstās uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem par iedzīvotāju skaitu novados 2021. gada sākumā un SPKC datiem par pēdējās 14 dienās saslimušajiem Latvijas pašvaldībās, liecina, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā patlaban ir 72,4 gadījumi.

Šobrīd 11 pašvaldībās šis rādītājs ir augstāks, tostarp piecās tiek pārsniegts par 50%. Visaugstākais saslimstības līmenis 100 000 iedzīvotājiem ir Līvānu, Olaines, Ropažu, Madonas, Gulbenes, Rēzeknes novadā, Jelgavā, Rīgā, Ādažu, Mārupes un Valkas novadā.

Divu nedēļu saslimstības līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir teorētisks rādītājs, kas ļauj salīdzināt saslimstības līmeni teritorijās ar atšķirīgu iedzīvotāju skaitu, un tas nenorāda konkrētu saslimušo skaitu.

No aizvadītajā diennaktī reģistrētajiem jaunajiem saslimušajiem 36 ir vecumā no 30 līdz 39 gadiem, tāpat 36 ir vecumā no 40 līdz 49 gadiem, 25 ir vecumā no 20 līdz 29 gadiem, bet citās vecuma grupās ir mazāk saslimušo.

Jau ziņots, ka aizvadītajā diennaktī Latvijā konstatēti 180 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemts ziņojums par vienu nāves gadījumu saistībā ar šo slimību, liecina SPKC apkopotā informācija.

0 Komentāru