Covid-19 izplatības karte: joprojām visvairāk no jauna atklāto gadījumu reģistrē Rīgā

0 Komentāru
Covid-19 izplatības karte: joprojām visvairāk no jauna atklāto gadījumu reģistrē Rīgā
LETA / INFOGRAM

Kopumā no pagājušajā diennaktī atklātajiem 40 Covid-19 gadījumiem 16 ir reģistrēti Rīgā, kamēr pārējās pašvaldībās sasirgušo skaits nav pārsniedzis divu gadījumu robežu, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.

Rīgā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 16 jauni saslimšanas gadījumi, un kopumā 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits galvaspilsētā pašlaik ir 652 cilvēki.

Pa diviem jauniem Covid-19 gadījumiem aizvadītajā dienā atklāti Jūrmalā, Valmierā un Carnikavas, Inčukalna un Priekules novadā, bet pa vienam – Babītes, Baldones novadā, Daugavpilī, Daugavpils, Garkalnes, Iecavas novadā, Jelgavā, Jēkabpilī, Krimuldas novadā, Liepājā, Mārupes, Olaines, Pārgaujas, Priekuļu, Tukuma novadā un Ventspilī.

Lielākais pēdējās divās nedēļās saslimušo kopskaits ir Rīgā – 652, Daugavpilī – 136, Jelgavā – 74, Liepājā – 70, bet Daugavpils novadā – 49 iedzīvotāji. Pārējos novados un pilsētās pēdējās divās nedēļās saslimušo skaits nepārsniedz 40.

Šobrīd 13 pašvaldībās pēdējo 14 dienu laikā nav reģistrētu Covid-19 slimnieku – Aglonas, Aknīstes, Alojas, Alsungas, Jaunpiebalgas, Ķeguma, Mērsraga, Rucavas, Rugāju, Rundāles, Skrīveru, Varakļānu un Viļakas novados.

Aģentūras LETA aprēķini, kas balstās uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem par iedzīvotāju skaitu novados 2021. gada sākumā un SPKC datiem par pēdējās 14 dienās saslimušajiem Latvijas pašvaldībās, liecina, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā patlaban ir 103,6 gadījumi.

Šobrīd 36 pašvaldībās šis rādītājs ir augstāks, tostarp 17 tiek pārsniegts par 50%.

Rēķinot pēdējo 14 dienu saslimušo skaitu uz 100 000 iedzīvotāju pēc aizvadītajā diennaktī notikušajām izmaiņām, visaugstākais tas ir Tērvetes, Viļānu, Pārgaujas, Sējas, Daugavpils, Līvānu, Salas, Smiltenes, Rūjienas un Krimuldas novados.

Divu nedēļu saslimstības līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir teorētisks rādītājs, kas ļauj salīdzināt saslimstības līmeni teritorijās ar atšķirīgu iedzīvotāju skaitu, un tas nenorāda konkrētu saslimušo skaitu.

No aizvadītajā diennaktī reģistrētajiem jaunajiem saslimušajiem astoņi ir vecumā no 20 līdz 29 gadiem un no 40 līdz 49 gadiem, septiņi ir vecumā no desmit līdz 19 gadiem, pieci ir vecumā no 30 līdz 39 gadiem un vecumā no 70 un vairāk, bet citās vecuma grupās ir mazāk saslimušo.

0 Komentāru