“Covid-19” izplatības dēļ papildina ceļojuma brīdinājumus uz vairākām Eiropas un Tuvo Austrumu valstīm

2 komentāri
“Covid-19” izplatības dēļ papildina ceļojuma brīdinājumus uz vairākām Eiropas un Tuvo Austrumu valstīm
ZUMAPRESS / SCANPIX

Atbilstoši aktuālajai informācijai saistībā ar koronavīrusa izraisīto slimību “Covid-19” izplatību pasaulē, Ārlietu ministrija (ĀM) aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un rūpīgi izvērtēt ceļojuma nepieciešamību uz Spāniju, Franciju, Vāciju, Lielbritāniju, Itāliju, Gruziju, Izraēlu un Turciju.

Ceļotājiem pašiem ir jāpieņem atbildīgs lēmums, vai apmeklēt konkrētas valstis, aģentūru LETA informēja ĀM.

Ārlietu ministrija aicina iepazīties ar valstu sarakstu ministrijas mājaslapā, kas tiek atjaunots saskaņā ar aktuālo informāciju.

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments iesaka reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejupielādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”, kā arī sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta “Facebook” kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) iepriekš paziņojis, ka, braucot uz “Covid-19” skartajām teritorijām, iedzīvotāji aicināti stingri ievērot piesardzības pasākumus, proti, bieži mazgāt rokas, ievērot distanci no cilvēkiem ar akūtas elpceļu infekcijas simptomiem, bet klepojot vai šķaudot izmantot vienreiz lietojamās salvetes un pēc tam nomazgāt rokas.

Jau ziņots, ka Latvijā līdz šim konstatēts viens saslimšanas gadījums ar “Covid-19”, un paciente jau ir izrakstīta no slimnīcas.

Lasi vēl RAKUS infektoloģijas galvenā speciāliste par ”Covid-19”: Fakti liecina, ka uztraukties ļoti nevajag

Veselības ministrija (VM) pagājušā nedēļā paziņoja, ka tā aicina pievērst uzmanību savai veselībai arī tiem Latvijas valstspiederīgajiem, kuri atgriezušies no Japānas, Singapūras un vēl diviem Itālijas reģioniem.

Jau iepriekš Itālijas Lombardijas un Veneto apgabaliem klāt tika pievienoti divi citi, proti, Emīlijas-Romanjas un Pjemontas apgabali.

Karte: Koronavīrusa izplatība pasaulē

2 komentāri