Covid-19 inficētais braucis autobusā un vilcienā starp Saulkrastiem, Siguldu un Inčukalnu

0 Komentāru
Covid-19 inficētais braucis autobusā un vilcienā starp Saulkrastiem, Siguldu un Inčukalnu
EDIJS PĀLENS, LETA

Autobusā Saulkrastu stacija-Inčukalna stacija-Sēnīte-Sigulda un vilcienā Sigulda-Rīga braukuši Covid-19 inficēti pasažieri, Skaties.lv informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

SPKC epidemiologi epidemioloģiskajā izmeklēšanā noskaidrojuši, ka pasažieris ar apstiprinātu Covid-19 infekciju 11. septembrī braucis ar autobusu Saulkrastu stacija-Inčukalna stacija-Sēnīte-Sigulda (AS “CATA” Nr. 6642) plkst. 15.07 no Inčukalna stacijas uz Siguldu un atpakaļ ar vilcienu Sigulda-Rīga (AS “Pasažieru vilciens” reisa Nr. 841), plkst. 17.09 no Siguldas uz Inčukalna staciju.

Visiem pasažieriem, kuri brauca minētajā datumā šajā vilciena un autobusa maršrutā, ieteicams novērot savu veselības stāvokli. Novērojot Covid-19 infekcijai raksturīgus simptomus, ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

SPKC atgādina, ka šādos gadījumos ātrāk uzzināt par būšanu kontaktā ar Covid-19 slimnieku var palīdzēt lietotne “Apturi Covid”. Izmantojot lietotni, var laikus izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

SPKC arī norāda, – ja parādījušies slimības simptomi, tostarp akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums un citas, Covid-19 testu var veikt bez maksas ar ārsta nosūtījumu – ārpus ģimenes ārsta darba laika, ja pacientam ir akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes vai citas pazīmes, kas ir raksturīgas Covid-19 infekcijai bez ārsta, ārsta prakses vai ārstniecības iestādes nosūtījuma.

0 Komentāru