Covid-19 inficētais 2. aprīlī braucis autobusos Rīga-Suntaži-Madliena-Ērgļi un Ērgļi-Suntaži-Sidgunda-Rīga

2 komentāri
Covid-19 inficētais 2. aprīlī braucis autobusos Rīga-Suntaži-Madliena-Ērgļi un Ērgļi-Suntaži-Sidgunda-Rīga
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (EVIJA TRIFANOVA/LETA)

Covid-19 inficētais 2. aprīlī braucis autobusos Rīga-Suntaži-Madliena-Ērgļi un Ērgļi-Suntaži-Sidgunda-Rīga, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

SPKC epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 2. aprīlī braucis ar autobusu Rīga-Suntaži-Madliena-Ērgļi (AS “CATA” nr. 7964), plkst. 10.40 no Rīgas līdz Suntažiem un 3. aprīlī ar autobusu Ērgļi-Suntaži-Sidgunda-Rīga (AS “CATA” nr. 7964) plkst. 15.40 no Suntažiem līdz Rīgai.

Visiem pasažieriem, kuri brauca minētajos datumos šajos maršrutos, ieteicams novērot savu veselības stāvokli. Novērojot Covid-19 infekcijai raksturīgus simptomus, ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

SPKC atgādina, ka šādos gadījumos ātrāk uzzināt par būšanu kontaktā ar Covid-19 slimnieku var palīdzēt lietotne “Apturi Covid”. Izmantojot lietotni, varēsi laikus izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

Patlaban ir paplašinātas iespējas veikt valsts apmaksātu testu uz Covid-19. Ja parādījušies slimības simptomi – akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c., Covid-19 testu var veikt bez maksas un bez ārsta nosūtījuma.