Covid-19 ierobežošanā iesaistītajiem mediķiem un jomas darbiniekiem piešķirs kopumā 16,9 miljonu eiro piemaksas

0 Komentāru
Covid-19 ierobežošanā iesaistītajiem mediķiem un jomas darbiniekiem piešķirs kopumā 16,9 miljonu eiro piemaksas

Valdība lēma piešķirt 16,9 miljonus eiro no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, lai nodrošinātu Covid-19 ierobežošanā iesaistīto mediķu un darbinieku piemaksas līdz septembra beigām.

Veselības ministrijā informēja – ņemot vērā prognozes, ka Covid-19 infekcijas izplatība līdz septembrim saglabās  stabili zemu līmeni, taču joprojām jānodrošina ārstēšanas un infekcijas ierobežošanas process, pārskatīti piemaksu apjomi, nosakot, ka turpmāk piemaksas līdz 100% apmērā no mēnešalgas saņems tie nodarbinātie, kas ir iesaistīti tiešā Covid-19 pacientu ārstēšanā, testēšanā, mājas aprūpē vai sekundāro ambulatoro aprūpes pakalpojumu sniegšanā un ir tieša saskare ar Covid-19 inficētām personām.

Mazinoties riskiem nonākt saskarē ar Covid-19 inficētu personu, turpmāk Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi un slimnīcu, kur joprojām tiek nodrošināta Covid-19 pacientu ārstēšana, uzņemšanas nodaļās strādājošie saņems piemaksu līdz 50% no mēnešalgas, savukārt pārējo slimnīcu uzņemšanas nodaļās strādājošie varēs saņemt piemaksu līdz 25%. Līdz 25% samazināts piemaksu apjoms arī ģimenes ārstiem, kam uzraudzībā esošo Covid-19 pacientu skaits kopumā samazinās, taču joprojām jānodrošina saslimušo un pārslimojošo pacientu uzraudzība, kam saslimšana atstājusi sekas uz veselību un nepieciešama ilgstoša komplikāciju ārstēšana.

Piemaksas līdz 50% no mēnešalgas paredzētas arī noteiktiem Slimību profilakses un kontroles centra ierēdņiem, savukārt ārstniecības iestādēs, kas sniedz stacionāros ārstniecības pakalpojumus un kur tiek stacionēti Covid-19 pacienti, nodarbinātajiem, kuri iesaistīti Covid-19 jautājumu risināšanā un seku novēršanā, kā arī noteiktiem Veselības ministrijas un Nacionālā veselības dienesta ierēdņiem un darbiniekiem, kas iesaistīti Covid-19 uzliesmojuma un seku novēršanā piemaksas samazinātas līdz 15% no mēnešalgas.

Piemaksas pārskatītas arī farmaceitiem un par kompensējamo medikamentu izsniegšanu no A saraksta – receptēm ar norādītu zāļu aktīvo vielu – turpmāk summa būs 0,35 eiro centi par vienu recepti.

Vienlaikus papildu piešķirti arī līdzekļi 1,37 miljonu eiro apmērā, lai slimnīcām nodrošinātu atvaļinājuma rezerves uzkrājumu atbilstoši piemaksu apjomam.

0 Komentāru