Covid-19 ierobežojumu laikā sporta klubi treniņus rīko stāvvietās

Pievienot komentāru

Kamēr grupu treniņi iekštelpās Latvijas sporta klubos aizliegti, sportotgribētāji joprojām izkustēties vēlas. Un risinājumi dažādi. Viens no tiem – treniņus organizēt tirdzniecības centru stāvvietās.

Covid-19 ierobežojumu dēļ grupu nodarbības iekštelpās ir aizliegtas, tādēļ sporta klubi meklē alternatīvas. Un stāvlaukumi tagad kļuvuši par sportošanas vietām daudzos tirdzniecības centros, jo daudz vietu, kur novadīt grupu treniņus ārtelpās, galvaspilsētā nemaz nav. Atsaucība – kā kuru reizi.

“Īstenībā uz ārā treniņu, ja tas vēl ir tādā nezināmā vietā, kā, piemēram, šeit stāvlaukumā, ir piecreiz grūtāk saņemties atnākt. Protams, kad atnāk, beigās sajūtas var būt foršas, jo tā var būt pirmā pieredze ārā,” saka fitnesa trenere Madara Ludriksone.

Arī Eila sportot stāvlaukumā ieradusies pirmo reizi. Lielākais izaicinājums viņai – laikapstākļi.

“Uz pirmajām nodarbībām negāju, tāpēc, ka bija vairāk uz mīnus grādiem, bet šodien labs laiks, tad var. Tā kā tas varētu būt šķērslis. Bet it kā īstiem sportistiem tas nav šķērslis. Bet, ja gribas sportot, var atrast veidus. Ir daudz labāk kā bija pirmais Covid-19 posms, nav tā, ka galīgi slēgts ciet. Ir grūtāk, bet ir opcijas,” saka Eila.

Savukārt citi saka – vienalga, kur – ka tik var sportot. “Es domāju, ka ideāli izdomājuši, jo cilvēkiem vajag būt kopā un sportot. Es esmu pieradusi iet divas, trīs reizes nedēļā. Un man ļoti pietrūkst, es to jūtu,” saka Anita, kura piedalās ārā treniņā.

Taču ir ārā treniņiem viens liels ieguvums – tagad var sportot, vērojot lieliskus galvaspilsētas skatus. Lai gan lielākā daļa apmeklētāju apmierināti par šādu risinājumu, fitnesa klubi šādus āra treniņus sauc tikai par īslaicīgu plākstera līmēšana problēmai.

“Mēs nevaram piedāvāt to skaitu, to daudzumu, arī laikapstākļi ir mainīgi. Ja līst lietus, ir dažas autostāvvietas, kur mēs varam patverties zem jumta, ir vietas, kur to īsti nevar izdarīt. Protams, arī īsās stundas, jo agri rīti ir tumsā un vakari arī jau ir tumsā,” skaidro fitnesa kluba pārstāve Ance Olte.

Vēl skaudrāk citiem sporta klubiem, kam nav iespēju ārā treniņus piedāvāt grupām vispār. Tad tie patlaban, kamēr iekštelpās grupām sportot aizliegts, piedāvā dažāda veida tiešsaistes nodarbības vai tikai individuālos treniņus.