Covid-19 dēļ Rīgā intensīvi pārplāno novembra svētkus, ikgadējā salūta nebūs

4 komentāri
Covid-19 dēļ Rīgā intensīvi pārplāno novembra svētkus, ikgadējā salūta nebūs
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Gan Lāčplēša dienu 11. novembrī, gan Latvijas Republikas Proklamēšanas dienu 18. novembrī šogad Rīgā svinēs bez ierastajiem masu pasākumiem, tostarp bez tradicionālā svētku salūta, aģentūru LETA informēja Rīgas domes sabiedrisko attiecību nodaļa.

Tajā pašā laikā pašvaldība meklē citus risinājumus, lai svētku svinīgā un patriotiskā sajūta pilsētā saglabātos.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments kopā ar pasākumu rīkošanā iesaistītajām valsts un pašvaldības institūcijām šobrīd apspriež, kā organizējami gaidāmie svētki, lai ievērotu jau šobrīd noteiktās, un iespējams, arī novembrī aktualizētās nepieciešamās sociālās distancēšanās prasības.

Ievērojot epidemioloģisko drošību, valsts svētkos šogad nebūs ierastie, tradicionāli kupli apmeklētie pasākumi, tādi kā uguņošanas priekšnesums 11.novembra krastmalā un svētku svinības pie Brīvības pieminekļa.

Pilsēta šajā laikā būs saposta svētku noformējumā – karoglentes pie apgaismes stabiem uz tiltiem un ceļu pārvadiem, karogkonstrukcijas pilsētas skvēros un laukumos, dzīvās uguns noformējums un vides objekti kanālmalā.

Apkopojums: viss, kas tev jāzina par jaunajiem Covid-19 ierobežojumiem

Šobrīd svētku programmā iekļauto koncertu un pasākumu norise tiek pārplānota, lai tos varētu apmeklēt noteiktais apmeklētāju skaits un tie notiktu saskaņā ar epidemioloģiskajām prasībām. Ir plānots palielināt iecerēto svētku koncertu skaitu un iedzīvotājiem piedāvāt vairākus koncertu norises laikus.

Līdztekus valsts svētku atzīmēšanai, notiks arī gaismas ikgadējais festivāls “Staro Rīga”, tomēr arī festivāla norise tiks transformēta atbilstoši tajā brīdī valstī spēkā esošajiem normatīviem saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde, par gaismas festivālu “Staro Rīga” plānotas sarunas ar epidemiologiem, policistiem, lai rastu optimālāko variantu festivāla norisei šajā laikā.

Viņa arī skaidroja, ka svētkos paredzētie koncerti tiek plānoti mazākam apmeklētāju skaitam atbilstoši epidemioloģiskajām prasībām.