Civilās aviācijas aģentūra: Satraukumam par “airBaltic” tehniskajām problēmām nav pamata, jo kļūme ir novērsta

Komentāri

Nacionālā aviokompānija “airBaltic” ceturtdien, 12. oktobrī, atsākusi lidojumus ar savām jaunajām “Bombardier” lidmašīnām.

To dzinējos vajadzēja novērst nelielas tehniskas problēmas, ar kādām lidmašīnu ražotāji paši vēl nebija saskārušies un kuras atklāja “airBaltic” darbinieki. Defekts gan esot bijis neliels, bet pēc to atklāšanas uz aptuveni divdesmit stundām tika apturēti ne tikai modeļa lidmašīnu reisi visā pasaulē.

Problēmas jaunajās “Bombardier CS300” lidmašīnās, kuras “airBaltic kā pirmā aviokompānija pasaulē izmanto kopš gada sākuma, tika atklātas trešdien tehniskās pārbaudes laikā.

Pauls Cālītis
“airBaltic” lidojumu vadības vecākais viceprezidents

Veicot tehnisko darbus, mūsu tehniķi atklāja nelielus bojājumus uz iekārtām, kas piestiprinātas lidmašīnas dzinējiem. Sadarbībā ar lidmašīnas un dzinēja ražotāju bija jāizstrādā inspekcijas kārtība. Pa nakti tas tika izdarīts, un inspekcijas tiek veiktas.

“airBaltic” flotē pašlaik ir septiņi “Bombardier CS300” aviolaineri.  Lidojumi ar tiem tika apturēti uz aptuveni 20 stundām.

Kā liecina ieraksti “Facebook”, nepatīkamus brīžus vajadzēja piedzīvot Lietuvas parlamenta priekšsēdētāja Viktora Pranckieša vadītajai delegācijai, kura neparedzēti  bija spiesta pavadīt nakti Briselē, jo neatradās vieta mazākajā no Rīgas atsūtītajā lidmašīnā. Trešdien un arī ceturtdien daļa “airBaltic” reisu ieradās ar kavēšanos. Šobrīd gan visas CS300 lidmašīnas veic plānotos reisus, un bažām par reisu atcelšanu nav pamata.

Arī civilās aviācijas aģentūra uzsver, ka satraukuma nav pamata, jo kļūme ir novērsta.

Māris Gorodcovs
Civilās aviācijas aģentūras direktors

Diezgan acīmredzama problēma. Kamēr ražotājs izstrādāja instrukcijas, kā problēmu novērst, lai to turpmāk varētu uzraudzīt, lidmašīnām bija jāstāv uz zemes.

Kopš gada sākuma ar jaunajām “Bombardier CS300” lidmašīnām “airBaltic” veikusi vairāk nekā 2600 lidojumus, pārvadājot vairāk nekā 300 000 pasažieru. Līdz šim jaunajiem aviolaineriem nav bijušas tādas ķibeles, kuru dēļ bijis nepieciešams atcelt reisus.

Lasi vēl