Komentāri

Nacionālā aviokompānija “airBaltic” ceturtdien, 12. oktobrī, atsākusi lidojumus ar savām jaunajām “Bombardier” lidmašīnām.

To dzinējos vajadzēja novērst nelielas tehniskas problēmas, ar kādām lidmašīnu ražotāji paši vēl nebija saskārušies un kuras atklāja “airBaltic” darbinieki. Defekts gan esot bijis neliels, bet pēc to atklāšanas uz aptuveni divdesmit stundām tika apturēti ne tikai modeļa lidmašīnu reisi visā pasaulē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Problēmas jaunajās “Bombardier CS300” lidmašīnās, kuras “airBaltic kā pirmā aviokompānija pasaulē izmanto kopš gada sākuma, tika atklātas trešdien tehniskās pārbaudes laikā.

Pauls Cālītis
“airBaltic” lidojumu vadības vecākais viceprezidents

Veicot tehnisko darbus, mūsu tehniķi atklāja nelielus bojājumus uz iekārtām, kas piestiprinātas lidmašīnas dzinējiem. Sadarbībā ar lidmašīnas un dzinēja ražotāju bija jāizstrādā inspekcijas kārtība. Pa nakti tas tika izdarīts, un inspekcijas tiek veiktas.

“airBaltic” flotē pašlaik ir septiņi “Bombardier CS300” aviolaineri.  Lidojumi ar tiem tika apturēti uz aptuveni 20 stundām.

Kā liecina ieraksti “Facebook”, nepatīkamus brīžus vajadzēja piedzīvot Lietuvas parlamenta priekšsēdētāja Viktora Pranckieša vadītajai delegācijai, kura neparedzēti  bija spiesta pavadīt nakti Briselē, jo neatradās vieta mazākajā no Rīgas atsūtītajā lidmašīnā. Trešdien un arī ceturtdien daļa “airBaltic” reisu ieradās ar kavēšanos. Šobrīd gan visas CS300 lidmašīnas veic plānotos reisus, un bažām par reisu atcelšanu nav pamata.

Arī civilās aviācijas aģentūra uzsver, ka satraukuma nav pamata, jo kļūme ir novērsta.

Māris Gorodcovs
Civilās aviācijas aģentūras direktors

Diezgan acīmredzama problēma. Kamēr ražotājs izstrādāja instrukcijas, kā problēmu novērst, lai to turpmāk varētu uzraudzīt, lidmašīnām bija jāstāv uz zemes.

Kopš gada sākuma ar jaunajām “Bombardier CS300” lidmašīnām “airBaltic” veikusi vairāk nekā 2600 lidojumus, pārvadājot vairāk nekā 300 000 pasažieru. Līdz šim jaunajiem aviolaineriem nav bijušas tādas ķibeles, kuru dēļ bijis nepieciešams atcelt reisus.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl