Komentāri

Nacionālā aviokompānija “airBaltic” ceturtdien, 12. oktobrī, atsākusi lidojumus ar savām jaunajām “Bombardier” lidmašīnām.

To dzinējos vajadzēja novērst nelielas tehniskas problēmas, ar kādām lidmašīnu ražotāji paši vēl nebija saskārušies un kuras atklāja “airBaltic” darbinieki. Defekts gan esot bijis neliels, bet pēc to atklāšanas uz aptuveni divdesmit stundām tika apturēti ne tikai modeļa lidmašīnu reisi visā pasaulē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Problēmas jaunajās “Bombardier CS300” lidmašīnās, kuras “airBaltic kā pirmā aviokompānija pasaulē izmanto kopš gada sākuma, tika atklātas trešdien tehniskās pārbaudes laikā.

Pauls Cālītis
“airBaltic” lidojumu vadības vecākais viceprezidents

Veicot tehnisko darbus, mūsu tehniķi atklāja nelielus bojājumus uz iekārtām, kas piestiprinātas lidmašīnas dzinējiem. Sadarbībā ar lidmašīnas un dzinēja ražotāju bija jāizstrādā inspekcijas kārtība. Pa nakti tas tika izdarīts, un inspekcijas tiek veiktas.

“airBaltic” flotē pašlaik ir septiņi “Bombardier CS300” aviolaineri.  Lidojumi ar tiem tika apturēti uz aptuveni 20 stundām.

Kā liecina ieraksti “Facebook”, nepatīkamus brīžus vajadzēja piedzīvot Lietuvas parlamenta priekšsēdētāja Viktora Pranckieša vadītajai delegācijai, kura neparedzēti  bija spiesta pavadīt nakti Briselē, jo neatradās vieta mazākajā no Rīgas atsūtītajā lidmašīnā. Trešdien un arī ceturtdien daļa “airBaltic” reisu ieradās ar kavēšanos. Šobrīd gan visas CS300 lidmašīnas veic plānotos reisus, un bažām par reisu atcelšanu nav pamata.

Arī civilās aviācijas aģentūra uzsver, ka satraukuma nav pamata, jo kļūme ir novērsta.

Māris Gorodcovs
Civilās aviācijas aģentūras direktors

Diezgan acīmredzama problēma. Kamēr ražotājs izstrādāja instrukcijas, kā problēmu novērst, lai to turpmāk varētu uzraudzīt, lidmašīnām bija jāstāv uz zemes.

Kopš gada sākuma ar jaunajām “Bombardier CS300” lidmašīnām “airBaltic” veikusi vairāk nekā 2600 lidojumus, pārvadājot vairāk nekā 300 000 pasažieru. Līdz šim jaunajiem aviolaineriem nav bijušas tādas ķibeles, kuru dēļ bijis nepieciešams atcelt reisus.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl