2 komentāri

500 eiro sods par stāvēšanu bezmaksas stāvvietā – tieši tik milzīga summa jāmaksā ikvienam, kura automašīna ir aplīmēta ar kādiem reklamējošiem uzrakstiem un ir novietota Rīgā pie “Mēbeļu nama”.

Šīs stāvvietas noteikumos paredzētais naudas sods reti kuru autovadītāju atstāj vienaldzīgu. Nepatīkamu pārsteigumu pagājušās nedēļas nogalē piedzīvoja Ilgvars Kārkliņš, kurš, aizslēdzot darba busiņa durvis, bija pilnīgi pārliecināts, ka pirmās divas stundas stāvvietā ir bez maksas.

Ilgvars Kārkliņš
pārsteigtais autovadītājs

Pēkšņi viens vīrs man saka: “Jūs šeit mašīnu nelieciet, būs jāmaksā sods!” Paskatos – 500 eiro sods, tiešām…

Izrādās, plašajā stāvvietas lietošanas aprakstā ir atrunāts, ka automašīnas ar uzlīmētām reklāmām, kompāniju vai preču nosaukumiem šeit stāvēt nedrīkst. Ilgvars novietoja automašīnu krietnā attālumā no veikala, dzīvojamo māju pagalmā, un devās atpakaļ uz “Mēbeļu namu”, taču tad atkal rodas problēma – kā nopirktās mēbeles nogādāt uz darba busiņu. “Man ir jāveic 1,5 kilometrs pa apļiem visiem, lai es tiktu atpakaļ uz “Mēbeļu namu”. Saņēmu mēbeles un domāju, kas vispār tas bija,” pārdomās palicis Ilgvars.

Autostāvvietas saimnieki apgalvo, ka bargais 500 eiro sods nebija domāts, lai sodītu visus trafarēto automašīnu saimniekus. Sods tika ieviests, lai cīnītos ar negodīgiem konkurentiem, kuri šajā stāvlaukumā reklamēja un pat arī tirgoja savas mēbeles, tādējādi aizvilinot “Mēbeļu nama” klientus.

Policijas izsaukšana neesot līdzējusi, jo negodprātīgos konkurentus pieķert pie rokas ir grūti. Tāpēc stāvvietu saimnieku juristiem nekas cits neesot atlicis, kā vien noteikt bargu sodu par reklamēšanos, skaidro “Cityparks Latvia” pārstāvis Māris Priednieks. “Pagaidām tas strādā, mēs ļoti priecājamies,” turpina Priednieks.

Savukārt citiem, kuri nav bezkaunīgi konkurenti, bet stāvvietā tomēr iebrauc ar reklāmām aplīmētu auto, sods netiek piemērots. “Šāds sods – 500 eiro apmērā – ne reizi nav piemērots,” akcentē “Cityparks Latvia” pārstāvis.

Stāvvietu ierīkošanas un ceļazīmju izvietošanas uzraugi – VAS “Latvijas Valsts ceļi” speciālisti – skaidro, ka soda apmērs un iebraukšanas ierobežojumi ir stāvvietu īpašnieku ziņā.

Anna Kononova
VAS “Latvijas Valsts ceļi” pārstāve

Stāvvietas īpašnieka ziņā ir izlemt tālāk par tarifiem, gan par to, kas drīkst, kas – nedrīkst stāvēt, kādā krāsā mašīnas drīkst iebraukt vai – nedrīkst iebraukt teritorijā.

Taču paliek jautājums, vai bargi sodi ir labākais veids, kā cīnīties ar negodprātīgiem konkurentiem? Ilgvars uzskata, ka, šādi cīnoties ar konkurentiem, “Mēbeļu nams” vienkārši aizbiedē klientus. “Es runāju ar pārdevēju, un viņa teica, ka šī problēma atbiedē klientus,” turpina autovadītājs. Savukārt “Cityparks Latvia” valdes loceklis Priednieks atzīst, ka šī joma ir nesakārtota, taču pašlaik nav citāda likumīga veida, kā apkarot konkurentus lielveikala stāvlaukumā.

Māris Priednieks
“Cityparks Latvia” valdes loceklis

Mēs sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un citām iesaistītajām organizācijām strādājam pie jauna likuma, kas varētu šīs lietas reglamentēt.

Kamēr jaunā regulējuma nav, bargais 500 eiro sods par trafarēta vai citādi apzīmēta auto stāvēšanu pie “Mēbeļu nama” paliek spēkā.

TOP komentāri

  • Einārs
    +2 +2 0

    Einārs

    Tādus kroplības iemiesojumus par 500 EUR vajadzētu atstāt kādā nelegāli īretā garāžā piesietu lai pūst. Stāvvieta ir stāvvieta, bet no sodiem iztaisīt biznesu, tā ir augstākā nekaunibas izpausme un tā nepaliks nesodita.
  • Andris

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl