6 komentāri
Citskovskis: Trīs gadu laikā paredzēts izveidot mazu un uz iedzīvotājiem vērstu valsts pārvaldi
Dmitrijs Suļžics / f64

Valsts pārvaldes reforma paredz trīs gadu laikā izveidot mazu un uz iedzīvotājiem vērstu valsts pārvaldi, šodien Ministru kabineta sēdē sacīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Šodien ministri skatīja Valsts kancelejas izstrādāto valsts pārvaldes reformu plānu. Citskovskis uzsvēra, ka reformu plāns paredzēts turpmākajiem trim gadiem, tā laikā tiks nodrošināta maza un uz iedzīvotājiem vērsta valsts pārvalde.

“Reformu plāna atslēgvārds ir produktivitāte. Tāpat plāns uzsver nepieciešamību stiprināt valsts pārvaldes efektivitāti,” uzsvēra Valsts kancelejas direktors.

Viena no reformas aktivitātēm paredz mazināt valsts pārvaldē strādājošo skaitu no esošajiem aptuveni 50 000 darbiniekiem līdz 47 000. Tiesa, amata vietu samazināšana neskars aizsardzības nozarē strādājošos, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, diplomātisko un konsulāro dienestu darbiniekus, kā arī tos, kam noslēgti terminēti darba līgumi saistībā ar Eiropas Savienības fondu projektiem.

Citskovskis arī akcentēja, ka Valsts kanceleja nepiedāvā likvidēt mazās un ļoti mazās valsts iestādes, bet gan aicina ministrijas vērtēt šo institūciju darba efektivitāti.

Tāpat reformu plāns paredz ieviest izmaiņas valsts iestāžu atlīdzības sistēmā. “Tiks piedāvāti risinājumi, lai sasniegtu mērķi, ka valsts pārvaldē strādājošie atalgojumā saņem 80% no tā, ko saņem līdzīgā amatā privātajā sektorā,” informēja Citskovskis.

TOP komentāri

 • Tina Aleka
  +1 +1 0

  Tina Aleka

  Mani drusku mulsina mērķis valsts institūcijā strādājošajiem maksāt par 20% mazāku algu kā līdzīgā darbā privātajā sektorā,proti,vai tad tā nebūs zara uz kura paši sēž zāģēšana? VID jau cik gadus publiski gaužas,ka nevar nokomplektēt adekvātus darbiniekus,jo redz privātais sektors visus kompetentos cilvēkus aizvilinot ar lielām algām.Šis izgājiens gadījumā nepasliktinās situāciju?
  Samazinot darbinieku skaitu tieši otrādi var celt algas un tad jau arī talantīgāki un ieinteresētăki cilvēki būs kas strādā un tas savukārt vedīs pie sakārtotākas valsts pārvaldes ;)
 • Dainis Bergmanis
  0 0 0

  Dainis Bergmanis

  Ja vien valsts pārvaldes darboņi strādātu tikpat čakli ,kā štukojot kā tērēties uz nebēdu !-,kaut uz pusi no tā -veltot tam ,kā plānot :kā un kur nopelnīt !-droši vien šī valstiņa zeltu un plauktu!
 • Oskars Ozols
  0 0 0

  Oskars Ozols

  Vēl vienu????? Dajoš katram LV iedzīvotājam mazu, uz viņu vērstu pārvaldi!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl