Komentāri

Ar rotaļām, sadziedāšanos, pērno vainagu dedzināšanu un ugunsrata velšanu daudzviet Latvijā aizvadīta gada īsākā nakts. Nu jau tradicionāli viens no tādiem pasākumiem norisinājās Turaidā, Jāņakalnā.

Turaidā, Jāņakalnā, vasaras saulgrieži tiek svinēti jau vienpadsmito gadu. 34 folkloras grupas no visas Latvijas izdziedāja spēka dziesmas un dalījās saulgriežu priekā. Tikmēr līgobērni – gan lieli, gan mazi varēja izdzīvot senās tradīcijas – pīt vainagus – siet sieru un gatavot lāpas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzreiz pēc saules pavadīšanas ar ugunsbultām iedegta pati dižākā no Jāņugunīm – uguns pūdele.  Lai arī pirmais loka raidītais šāviens nebija trāpīgs, otrs trāpīja tieši mērķī. Mūsu senči savulaik pūdeli uzstādīja ar norādi, ka mājā ciemos tiek gaidīti visi Jāņa bērni.

Kamēr vieni gāja rotaļās, tikmēr citi līgotāji lasīja jāņazāles un darināja vainagus. Profesionāli vainagu pinēji zina stāstīt, ka katram augam, ko iepin vainagā ir sava nozīme. Svarīgākais ir domas, ko vainaga darinātājs pīšanas brīdī domā, bet esot arī citas burvībiņas.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl