Komentāri

Ar rotaļām, sadziedāšanos, pērno vainagu dedzināšanu un ugunsrata velšanu daudzviet Latvijā aizvadīta gada īsākā nakts. Nu jau tradicionāli viens no tādiem pasākumiem norisinājās Turaidā, Jāņakalnā.

Turaidā, Jāņakalnā, vasaras saulgrieži tiek svinēti jau vienpadsmito gadu. 34 folkloras grupas no visas Latvijas izdziedāja spēka dziesmas un dalījās saulgriežu priekā. Tikmēr līgobērni – gan lieli, gan mazi varēja izdzīvot senās tradīcijas – pīt vainagus – siet sieru un gatavot lāpas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzreiz pēc saules pavadīšanas ar ugunsbultām iedegta pati dižākā no Jāņugunīm – uguns pūdele.  Lai arī pirmais loka raidītais šāviens nebija trāpīgs, otrs trāpīja tieši mērķī. Mūsu senči savulaik pūdeli uzstādīja ar norādi, ka mājā ciemos tiek gaidīti visi Jāņa bērni.

Kamēr vieni gāja rotaļās, tikmēr citi līgotāji lasīja jāņazāles un darināja vainagus. Profesionāli vainagu pinēji zina stāstīt, ka katram augam, ko iepin vainagā ir sava nozīme. Svarīgākais ir domas, ko vainaga darinātājs pīšanas brīdī domā, bet esot arī citas burvībiņas.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl